PENYE SÜSLEMESİ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Penye süslemesi yapmak resimli anlatım konum ile sade, düz bir penyeyi nasıl hareketlendirebiliriz onu göreceğiz. Alışveriş yaparken ya da gezerken sıkça karşıma çıkan fırfırlı penyeler çoğu bayanın olduğu gibi benim de çok hoşuma gidiyor. Fırfıra benzer bu şekilde süslemeleri yazımı okuyarak siz de evde yapabilirsiniz.

Kumaştan penye süslemesi için ilk olarak ki birleşik kalp şekline benzer kumaş parçaları kesip oluşturun. Kestiğiniz parçaları, teker teker ikiye katlayın ve tam orta kısımlarından ince bir ip ile büzdürün. Büzdürdüğünüz kumaş parçalarını kendi zevkinize göre penye üzerine konumlandırın. Dikim aşamasında dikiş makinesi kullanabileceğiniz gibi el ile dikiş de yapabilirsiniz.

Penye süslemesi için kullanılacak olan kumaşlar aynı renkte olabileceği gibi farklı renklerde de kullanılabilir. Benim bu yöndeki tercihim bluz ile aynı olmayan tek renk kumaşların kullanımından yana. Siz kendi zevkiniz ve yapacağınız desene göre bu renkleri belirleyebilirsiniz.

Kumaş parçaları ile penye süslemesi nasıl yapılır konusu ile ilgili aşağıda detaylı resimleri sizlerle paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de sade penyelerinizi süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

penye-süslemesi-yapmak-resimli-anlatım


TUNUS İŞİ ÖRME TEKNİĞİ NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir