PENYE SÜSLEMESİ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Penye süslemesi yapmak resimli anlatım konum ile sade, düz bir penyeyi nasıl hareketlendirebiliriz onu göreceğiz. Alışveriş yaparken ya da gezerken sıkça karşıma çıkan fırfırlı penyeler çoğu bayanın olduğu gibi benim de çok hoşuma gidiyor. Fırfıra benzer bu şekilde süslemeleri yazımı okuyarak siz de evde yapabilirsiniz.

Kumaştan penye süslemesi için ilk olarak ki birleşik kalp şekline benzer kumaş parçaları kesip oluşturun. Kestiğiniz parçaları, teker teker ikiye katlayın ve tam orta kısımlarından ince bir ip ile büzdürün. Büzdürdüğünüz kumaş parçalarını kendi zevkinize göre penye üzerine konumlandırın. Dikim aşamasında dikiş makinesi kullanabileceğiniz gibi el ile dikiş de yapabilirsiniz.

Penye süslemesi için kullanılacak olan kumaşlar aynı renkte olabileceği gibi farklı renklerde de kullanılabilir. Benim bu yöndeki tercihim bluz ile aynı olmayan tek renk kumaşların kullanımından yana. Siz kendi zevkiniz ve yapacağınız desene göre bu renkleri belirleyebilirsiniz.

Kumaş parçaları ile penye süslemesi nasıl yapılır konusu ile ilgili aşağıda detaylı resimleri sizlerle paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de sade penyelerinizi süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

penye-süslemesi-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.