Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / PET ŞİŞEDEN ÇİÇEKLİK YAPMAK


PET ŞİŞEDEN ÇİÇEKLİK YAPMAK

Pet şişeden çiçeklik yapmak, en yaratıcı geri dönüşüm projelerinden birisi. Karton ve pet şişelerin değerlendirilmesi konusunda daha önceden de pek çok çalışmaya sitede yer verdim. Bugün anlatacağım çiçeklik yapımında da her zaman kullandığımız ve çöpe attığımız pet şişelerden yararlanacağım. Sözü fazla uzatmadan bu hoş çalışmayı sizlere aktarmak istiyorum.

Pet şişeden çiçek yapımı için bize gerekli olan malzemeler 3 adet pet şişe, akrilik boya, ip, süsleme malzemeleri ve büyük boncuklar. Bu malzemeleri hazırladıktan sonra ilk olarak pet şişeleri yan kısımlarından kesin. Kaç tane pet şişe kullanmak istiyorsanız, kullanabilirsiniz bu çalışma için. Ancak  ben görsel açıdan daha iyi sonuç için 2 ya da 3 adet şişe ile yapmanızı öneriyorum. Pet şişelerin kesim işleminin ardından istediğiniz renk bir akrilik boya ile boyayın. Boya kuruduktan sonra süsleme yapılacak olan malzemeleri hazırlayıp kendi zevkinize göre süsleyin.

Pet şişeden çiçek yapımı için süslemeleri yaptıktan sonra şişelerin yan kısımlarından açılan deliklerden ipleri geçirip merdiven gibi şemayı oluşturun. Bu aşamada büyük boncuklar ile süsleme yapabilirsiniz. Sonrasında yapma toprak ve yapma çiçekleri pet şişelerin içine koyun ve pet şişeden çiçeklik yapımını tamamlayın.

Pet şişeden çiçeklik nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim bu yazım ile siz de hoş bir dekoratif ürün hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

pet-şişeden-çiçeklik-yapmak

source

ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

hücre modeli yapilisi

HÜCRE MODELİ ÖDEVİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMI

Ödev konularından olan hücre modeli yapılışı ödevi için nasıl yapılır ve videolu anlatımını sizler için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir