PET ŞİŞEDEN DEKORATİF LAMBA YAPMAK

Pet şişeden dekoratif lamba yapmak konum ile sizlere çok keyifli bir çalışmadan bahsedeceğim. Özel gün kutlamaları, davetler ya da yazın bahçelerde kullanılan minik lambaların daha zarif ve hoş görünmesini sağlamak için yapılabilecek olan bu çalışma ile kendinize özel süsleme lambalarınız olabilir. Sözü daha fazla uzatmadan bu hoş geri dönüşüm çalışmasının detaylarını sizlerle paylaşıyorum.

Pet şişe değerlendirmek için daha önceleri de çok sayıda çalışmaya yer verdim. Bugünkü geri dönüşüm projesinde pet şişelerin sadece ağız kısımlarını kullanmanız yeterli olacak. Geri kalan kısımları değerlendirmek için diğer çalışmaları ilgili kategorilerden bulup inceleyebilirsiniz.

Pet şişeden dekoratif lamba yapımı için lamba sayısına göre pet şişe, yeşil renkli ince karton kağıt, kablolu mini lamba, istediğiniz renkte akrilik boya ve boya fırçası… Gerekli olan tüm malzemeler hazırlandıktan sonra ilk olarak pet şişelerin baş kısımlarından 4 parmak kadar mesafe aşağıdan kesin. Kestiğiniz bu parçaların üzerine çiçek yaprağı gibi desen çizin ve bu çizim yerlerinden desenli olarak kesin. Kestiğiniz bu parçaları boyayın, kuruduktan sonra lambaların üzerine yerleştirin ve yanlarını karton yapraklar ile süsleyin.

Pet şişeden dekoratif lamba nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun burada sonuna geldim. Sizlerde aşağıdaki resimleri inceleyerek kendi süs lambalarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

pet-şişeden-dekoratif-lamba-yapmak

İlginizi Çekebilir

penye ipten ayçiçeği paspas yapımı

PENYE İPTEN AYÇİÇEĞİ PASPAS YAPIMI

Son dönemlerde hobi ve örgü dünyasının yeni trendi penye ipler. Bu penye ipler sayesinde paspas, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.