Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / PET ŞİŞEDEN DEKORATİF SÜS YAPIMI

PET ŞİŞEDEN DEKORATİF SÜS YAPIMI

Pet şişeden dekoratif süs yapımı başlıklı konum ile sizlere çok eğlenceli ve çok hoş bir dekoratif üründen bahsedeceğim. Kendim de yapıp süs olarak evimde kullandığım bu çalışmayı sizlerle de paylaşmak istiyorum. Yapımı kolay ev eğlenceli olan bu çalışmayı dilerseniz, küçük çocuklarınız ile birlikte yapıp el becerilerinin gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Pet şişeden dekoratif süs yapmak için ilk olarak pet şişenin üst kısmını kesin. Alt kısmının çevresini belirli aralıklar ile kesici bir alet ile kesin. Bunun için makas ya da bıçak kullanabilirsiniz. Eğer bu çalışmayı çocuğunuz ile birlikte yapıyorsanız, kesici aleti eline vermemenizi, bu aşamayı sizin yapmanızı öneririm. Kesim aşamasında pet şişe tabanının tamamen kesilmesine dikkat edin.

Pet şişe ile dekoratif süs yapımının ikinci aşamasında farklı renklere sahip örgü iplerinden yararlanabileceğiniz gibi kurdele, kalın ip ya da uzun kesilmiş hoş renkli kumaşlardan da yararlanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz malzemeyi bu kestiğiniz kesiklerin arasından geçirerek pet şişenin etrafını çevirin. Tamamını çevirdikten sonra şişe içine toprak, yapay ya da canlı bitki gibi istediğiniz malzemeleri koyarak hoş bir dekoratif ürün tasarlayabilirsiniz.

Pet şişeden dekoratif süs nasıl yapılır konusu ile ilgili detayları verdiğim konumun sonunda daha çok detay için ilgili resimleri paylaşıyorum. Sizler de bu resimlere bakarak istediğiniz desen ve renklerde dekoratif süs hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

pet-şişeden-dekoratif-süs-yapımı

FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Fincan ignedanlik yapimi

FİNCAN İĞNEDANLIK YAPIMI

  Biçki, dikiş, örgü ile uğraşılan her evde bir iğnedanlık olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Sanırım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir