PET ŞİŞEDEN KAPI SÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Pet şişeden kapı süsü yapmak resimli anlatım konusu ile hepimizin evinde bulunan ve çoğu zaman çöpe atılan pet şişeler ile yapılan hoş bir dekoratif üründen bahsedeceğim. Benim gibi geri dönüşüm projelerinden hoşlanan ve elindeki malzemeleri atmak yerine değerlendirmeyi seven bayanların çok hoşuna gideceğine inandığım kapı süsü yapımının detaylarını gelin birlikte inceleyelim.

Pet şişeden kapı süsü yapımı için çok sayıda pet şişe, istediğiniz renkte bir boya ve isteğinize göre farklı süsleme aksesuarları yeterlidir. Pet şişeden kapı süsü yapmak için gerekli olan malzemeler hazırlandıktan sonra ilk olarak şişelerin alt kısımlarını kesin. Kestiğiniz bu kısımları güzelce sprey ya da akrilik boya ile boyayın. Benim tavsiyem daha şık olması açısından sprey parlak boyalardan yana.

Pet şişe alt kısımlarını boyadıktan sonra çiçek yaprağı gibi desen vererek kesin. Kesimden sonra sert ve düz bir zemin üzerine pet şişe tabanını ters olarak koyun ve eliniz ile bastırın. Bu şekilde çiçek gibi olan pet şişe parçalarını birbirine geçirip yuvarlak bir kapı süsü elde edebilirsiniz. En son aşama olarak kurdele ya da başka aksesuarlar ile süsün son şeklini verebilirsiniz.

Pet şişeden kapı süs nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle konu ile ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de dış kapınız ya da çocuk odası kapısı için bu süslerden hazırlayıp kullanabilirsiniz. Keyifli çalışmalar.

source

pet-şişeden-kapı-süsü-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

penye ipten ayçiçeği paspas yapımı

PENYE İPTEN AYÇİÇEĞİ PASPAS YAPIMI

Son dönemlerde hobi ve örgü dünyasının yeni trendi penye ipler. Bu penye ipler sayesinde paspas, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.