PET ŞİŞEDEN KELEBEK YAPMAK

Pet şişeden kelebek yapmak başlıklı bu konum ile sizlere çok sevimli ve zarif bir süs yapımını anlatacağım. İstediğiniz her hangi bir yerde değerlendirebileceğiniz bu kelebekleri, evde küçük çocuğunuz ile birlikte de hazırlayıp hoş bir aktivite yapabilirsiniz. Şimdi sizlerin de merak ettiğini düşündüğüm çalışmanın detaylarına geçmek istiyorum.

Pet şişeden kelebek yapmak için gerekli olan malzemeler; 1 adet pet şişe, istenilen renklerde oje ya da akrilik boya, şişeyi kesmek için makas, süslemek için taş ve şema şeklinde kelebek modeli… Bu malzemeler, genelde her evde bulunan basit malzemeler olduğu için bir kaç dakika içinde hepsini hazır edip bu çalışmayı deneyebilirsiniz. Ben bu kelebekleri özellikle mutfak dolaplarında kullanılan süslemeler için uygun görüyorum.

Pet şişeden kelebek yapımı için ilk olarak pet şişeden dikdörtgen bir şekil kesin. Bu şeklin üzerine istediğiniz bir kelebek desenini çizin. Kelebeği yine kendi isteğinize göre desen ve renkler ile süsleyin. Sonrasında keskin bir makas ile deseni kesin ve en en son boncuk süslemelerini de ekleyip kelebeği tamamlayın. İstediğiniz her yerde süsleme olarak bu kelebeklerden kullanabilirsiniz.

Pet şişeden kelebek nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda detaylı resimleri sizlerle paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek sizde renk renk, desen desen üç boyutlu kelebek süsler hazırlayabilirsiniz.

source

pet-şişeden-kelebek-süs-yapmak

İlginizi Çekebilir

Fincan ignedanlik yapimi

FİNCAN İĞNEDANLIK YAPIMI

  Biçki, dikiş, örgü ile uğraşılan her evde bir iğnedanlık olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Sanırım …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *