PET ŞİŞEDEN KREM KABI YAPMAK

Pet şişeden krem kabı yapmak başlıklı konum ile pek çok bayanın ortak derdi olan küçük kap sorununun bir çözümünü anlatacağım. Sizler için yaratıcı ve farklı geri dönüşüm projeleri ararken karşıma çıkan bu hoş çalışmanın detaylarını hoşunuza gideceğini düşünerek sizlerle paylaşıyorum.

Pet şişeden krem kabı yapımı için ilk olarak pet şişenin baş kısmını kesin. Bu kesme aşamasında kırtasiyelerde satılan keskin falçata ya da herhangi bir bıçak kullanabilirsiniz. Pet şişe kesme aşamasında elinizin zarar görmemesi için dikkat etmenizi öneririm. Tam kapak kısmını kestikten sonra mini kabın alt kısmını oluşturacak olan herhangi bir malzemeyi de aynı büyüklükte yuvarlak şekilde kesip kestiğiniz parçaya sağlam bir şekilde yapıştırın.

Hoş bir pet şişe değerlendirme çalışması olan bu çalışma için alt tabakaya yine pet şişeden kestiğiniz bir parçayı monte edebilirsiniz. Ancak pet şişeden kesim aşamasında tam yuvarlak bir şekil elde edemeyebilirsiniz. Bunun için yine şeffaf ancak daha yumuşak bir malzeme kullanabilirsiniz.

Pet şişeden krem kabı nasıl yapılır sorusunun resimli yanıtı için aşağıdaki paylaştığım resimleri inceleyebilirsiniz. Bu çalışma ile elde ettiğiniz mini kabın içine kendi yaptığınız ev yapımı krem ya da koku verici karışımları koyup istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

source

pet-şişeden-mini-krem-kutusu-yapmak

İlginizi Çekebilir

penye ipten ayçiçeği paspas yapımı

PENYE İPTEN AYÇİÇEĞİ PASPAS YAPIMI

Son dönemlerde hobi ve örgü dünyasının yeni trendi penye ipler. Bu penye ipler sayesinde paspas, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.