Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / PET ŞİŞEDEN MUMLUK YAPMAK

PET ŞİŞEDEN MUMLUK YAPMAK

Pet şişeden mumluk yapmak konusu ile pratik ve bir o kadar da hoş bir çalışmanın detaylarını aktaracağım sizlere. Benim gördüğümde çok hoşuma giden bu çalışama, tam bir geri dönüşüm ve yaratıcılık ürünü. Bu projeyi yaparken siz de kendi yaratıcılığınızı kullanarak ortaya çok zarif mumluklar çıkarabilirsiniz. Şimdi bu hoş çalışmanın detaylarına gelin birlikte bakalım.

Pet şişeden mumluk yapımı için gerekli olan malzemeler; pet şişe, boya, süslemek için boncuk, kurdele ve bu malzemeleri sabitlemek için yapıştırıcı… Gerekli malzemeleri topladıktan sonra ilk olarak pet şişenin üst kısmından dikkatlice kesip bir bölümü çıkarın. Bu bölüm mumluk olacak şekilde boyuta sahip olmalı. Saydam olan şişeyi istediğiniz renge boyayıp kurumasını bekleyin.

Pet şişe kuruduktan sonra mumluk yapımı için ikinci aşamaya geçin. Bu aşamada kurdele ve boncukları istediğiniz şekilde pet şişenin üzerine yerleştirebilir ve yapıştırabilirsiniz. En son aşamada pet şişeye uygun kalınlıkta bir mum yerleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pet şişeden mumluk nasıl yapılır konusu ile ilgili resimleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Sizler de bu resimleri inceleyip bu hoş mumluklardan yapabilir, hatta bu ürünleri satıp ek gelir elde edebilirsiniz.

source

pet-şişeden-şık-mumluk-yapmak

LASTİK TOKA İLE SAÇ ÖRGÜSÜ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir