PET ŞİŞEDEN MUMLUK YAPMAK

Pet şişeden mumluk yapmak konusu ile pratik ve bir o kadar da hoş bir çalışmanın detaylarını aktaracağım sizlere. Benim gördüğümde çok hoşuma giden bu çalışama, tam bir geri dönüşüm ve yaratıcılık ürünü. Bu projeyi yaparken siz de kendi yaratıcılığınızı kullanarak ortaya çok zarif mumluklar çıkarabilirsiniz. Şimdi bu hoş çalışmanın detaylarına gelin birlikte bakalım.

Pet şişeden mumluk yapımı için gerekli olan malzemeler; pet şişe, boya, süslemek için boncuk, kurdele ve bu malzemeleri sabitlemek için yapıştırıcı… Gerekli malzemeleri topladıktan sonra ilk olarak pet şişenin üst kısmından dikkatlice kesip bir bölümü çıkarın. Bu bölüm mumluk olacak şekilde boyuta sahip olmalı. Saydam olan şişeyi istediğiniz renge boyayıp kurumasını bekleyin.

Pet şişe kuruduktan sonra mumluk yapımı için ikinci aşamaya geçin. Bu aşamada kurdele ve boncukları istediğiniz şekilde pet şişenin üzerine yerleştirebilir ve yapıştırabilirsiniz. En son aşamada pet şişeye uygun kalınlıkta bir mum yerleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pet şişeden mumluk nasıl yapılır konusu ile ilgili resimleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Sizler de bu resimleri inceleyip bu hoş mumluklardan yapabilir, hatta bu ürünleri satıp ek gelir elde edebilirsiniz.

source

pet-şişeden-şık-mumluk-yapmak


LASTİK TOKA İLE SAÇ ÖRGÜSÜ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir