PET ŞİŞEDEN PUF YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Pet şişeden puf yapımı resimli anlatım konusu ile sizlere eğlenceli ve yaratıcı bir çalışmadan bahsedeceğim. Her evde bulunan ve her zaman da bulabilecek olan gazlı içecek ve su şişelerinin değerlendirilmesini esas alan bu çalışma ile eviniz için çok şık ve hoş bir puf oluşturabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan hemen bu hoş çalışmanın detaylarını sizlere aktarıyorum.

Pet şişeden puf yapımı için istediğiniz büyüklüğe uygun iki adet daire karton kesin. Bu kartonlardan birini yere koyun ve üzerine pet şişeleri sıralayın. Kartonun her yerini kapladıktan sonra şişelerin düzenini bozmadan bir bant ile bantlayın. Sonrasında diğer kartonu da üzerlerine koyup biraz kalın naylon ile etrafını güzelce sarın. Sonrasında kalın elyaf ya da süngere benzer malzemeleri pet şişeden puf modeline göre kesin ve kenarlarından dikin.

Pet şişeden puf yapımının diğer aşamalarında ilk olarak yapılan pufu kumaş ile kaplayın. Eğer kumaşınız güzelse bu şekilde kullanabilirsiniz. Daha özel bir çalışma içinse sakallı ip de denilen özel ipler ile pet şişeden puf modeline göre örgü yapıp kaplayabilirsiniz.

Pet şişeden puf yapımını ben kızımın odası için düşünüyorum. Bu nedenle ufak boyutlu şişeler ile yapacağım. Sizler de kullanım alanına göre farklı boyutlarda pet şişeden puf hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizleri çalışmanın detayları ile ilgili resimleri paylaşacağım. Kolay gelsin.

source

pet-şişeden-puf-nasıl-yapılır


KEÇEDEN ÇİÇEKLİ KASE YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir