PET ŞİŞEDEN PUF YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Pet şişeden puf yapımı resimli anlatım konusu ile sizlere eğlenceli ve yaratıcı bir çalışmadan bahsedeceğim. Her evde bulunan ve her zaman da bulabilecek olan gazlı içecek ve su şişelerinin değerlendirilmesini esas alan bu çalışma ile eviniz için çok şık ve hoş bir puf oluşturabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan hemen bu hoş çalışmanın detaylarını sizlere aktarıyorum.

Pet şişeden puf yapımı için istediğiniz büyüklüğe uygun iki adet daire karton kesin. Bu kartonlardan birini yere koyun ve üzerine pet şişeleri sıralayın. Kartonun her yerini kapladıktan sonra şişelerin düzenini bozmadan bir bant ile bantlayın. Sonrasında diğer kartonu da üzerlerine koyup biraz kalın naylon ile etrafını güzelce sarın. Sonrasında kalın elyaf ya da süngere benzer malzemeleri pet şişeden puf modeline göre kesin ve kenarlarından dikin.

Pet şişeden puf yapımının diğer aşamalarında ilk olarak yapılan pufu kumaş ile kaplayın. Eğer kumaşınız güzelse bu şekilde kullanabilirsiniz. Daha özel bir çalışma içinse sakallı ip de denilen özel ipler ile pet şişeden puf modeline göre örgü yapıp kaplayabilirsiniz.

Pet şişeden puf yapımını ben kızımın odası için düşünüyorum. Bu nedenle ufak boyutlu şişeler ile yapacağım. Sizler de kullanım alanına göre farklı boyutlarda pet şişeden puf hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizleri çalışmanın detayları ile ilgili resimleri paylaşacağım. Kolay gelsin.

source

pet-şişeden-puf-nasıl-yapılır

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.