PET ŞİŞEDEN ŞIK VAZO YAPIMI

Pet şişeden şık vazo yapımı ilk gördüğümden beri sizinle paylaşmak istediğim ancak bir türlü fırsat bulamadığım bir çalışma. Kendim daha yapmasam da resimlerden çok kolay bir çalışma olduğunu düşündüğüm şık vazo yapımını sizlere de tavsiye ediyorum. Yapım aşamasını görmesem pet şişeden yapıldığına inanmayacağım bu şık vazoların yapım detaylarını sizlerle paylaşıyorum.

Pet şişeden şık vazo yapımı için ihtiyacınız olan tek şey pet şişe… Ben bu çalışma için 2 ya da 2,5 litrelik pet şişelerin kullanılmasından yanayım. Elinizde hazırladığınız pet şişenin yukarıdan belirli bir kısmını kesin. Sonrasında şişenin yarısını güzelce bir kalem ile çizin. Bu çizgilere göre ufak şeritler halinde pet şişeyi kesin. Kestiğiniz şeritleri katlayıp iki şerit sonraki şeridin arka kısmına sıkıştırın. Bu şekilde örgü gibi yaparak vazonuzu tamamlayabilirsiniz.

Tek başına çok şık bir görüntüsü olan bu şık vazoyu dilerseniz, özel boyalar ile boyayıp farklı bir tarz elde edebilirsiniz. Benim tercihim biraz daha süsleyerek pet şişeden vazo yapımına yaratıcılık katarak bir ürün elde etmekten yana. Hiç bir şey yapmasanız bile renkli bir kurdele ile süsleme yapabilirsiniz.

Pet şişeden vazo nasıl yapılır sorusuna cevap verdiğim bu yazımı dikkatlice okuyarak siz de çok ürünler elde edebilirsiniz. Sizleri şimdi çok beğendiğim bu çalışmanın detaylarının anlatıldığı resimler ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

source

pet-şişeden-şık-vazo-yapımı

İlginizi Çekebilir

penye ipten ayçiçeği paspas yapımı

PENYE İPTEN AYÇİÇEĞİ PASPAS YAPIMI

Son dönemlerde hobi ve örgü dünyasının yeni trendi penye ipler. Bu penye ipler sayesinde paspas, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.