PET ŞİŞEDEN SÜS ÇİÇEKLİK YAPMAK

Pet şişeden süs çiçeklik yapmak fikri hiç aklınıza gelmiş miydi? Benim aklıma geldi ve sizler için en hoş, en özel pet şişeden süs çiçeklik yapımı çalışmasını araştırdım. Çok sayıda örnek arasından en fazla hoşuma giden çalışmayı, şimdi sizlerle paylaşıp detayları hakkında kısa bilgiler vereceğim.

Pet şişeden saksı yapmak için çok fazla malzemeye gerek yok. Bu çalışma için sadece bir adet pet şişe, pet şişeyi kesmek için falçata, işaretlemek için keçeli kalemler, boyamak için püskürtmeli boya ve çiçekliğin tamamlayıcı malzemesi yapma çiçek yeterlidir. Gereken malzemeler genelde her evde olan malzemeler olduğu için herkesin yapabileceğini düşündüğüm pet şişeden çiçeklik yapımı, aşamaları da son derece basit.

Pet şişe ile çiçeklik yapımı çalışmasında şişenin sadece alt kısmı kullanılacağı için ilk olarak kesim yerleri belirlenir. Bu işaretli yerlerden kesim işlemi yapılırken şişeden ve falçatadan elinizin kesilmemesine dikkat edin. Kedi şeklini vermek için kulak kısımlarını da mutlaka şişeden kesin. Kesme işleminden sonra istediğiniz renk bir boya ile şişeyi boyayın. Gerekirse 2 kat boya yapıp kurumasını bekleyin ve sonradan kedinin yüzünü çizin. İşte işe yaramayan pet şişeden çok hoş bir yapma çiçek çiçekliğiniz oldu….

Pet şişeden süs yaparken boya rengi seçimini kullanacağınız yapma çiçeğe ya da alanın dekorasyonuna göre seçmelisiniz. Renk seçimine de değindikten sonra sözü fazla uzatmadan çiçeklik yapımı için gerekli aşamaların resimlerini sizlerle paylaşıyorum. Kolay gelsin.

pet-şişeden-süs-çiçeklik-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı …

Leave a Reply

Your email address will not be published.