PET ŞİŞELERDEN ÇİÇEK YAPMAK

Pet şişelerden çiçek yapmak muhteşem bir okul öncesi aktivitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pet şişelerin ağız bölümlerini kesip, istediğimiz renklerde boyayarak çok güzel çiçekler haline getirebiliriz.

Okul Öncesi Aktivitesi olarak Pet Şişelerden Çiçek Yapmak

Okul öncesi aktiviteleri çocukların gelişimi için büyük öneme sahiptir. Hem ana okulu ya da kreşte hem de evinizde uygulayabileceğiniz çok güzel ve pratik fikirleri sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Okul öncesi aktivitesi olarak bu şahana çiçek fikrini sizlerle paylaşmak istedim. Pet su şişelerinin ağız bölümlerini keserek çok şirin görünüme sahip çiçekler yapabiliriz. Resimde göründüğü gibi şişelerin dibini dikkatlice kesin ve çiçek şeklini verin. Ardından da istediğiniz renklerde boyayarak çiçek görünümüne getirin. Bu çiçekleri istediğiniz bir karton üzerine ya da saksıya koyabilirsiniz. Karton üzerine yapıştırabilir ya da saksıda kullanacaksanız çubuklara monte edebilirsiniz. Pet şişelerden yapılan bu çiçekler çocuklar için çok eğlenceli bir aktivite olacaktır. Çocukların büyük keyif aldığı okul öncesi aktivitelerinin daha fazlası için diğer yazılarımı inceleyebilirsiniz.

Source

pet-siselerden-cicek-yapmak


CD VE DÜĞMELER İLE SALYANGOZ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir