Ana Sayfa / EL İŞLERİ / DANTEL MODELLERİ / PİKE DANTEL KENARI ÖRNEKLERİ
pike dantel kenarı ornekleri
pike dantel kenarı ornekleri

PİKE DANTEL KENARI ÖRNEKLERİ

Pike Dantel Kenarı Örnekleri

Danteller geçmişten günümüze dek varlığını koruyan ve değerini asla yitirmemiş olan eşyalardır. Çeyiz hazırlığında olan kızlar, evini süslemek isteyen hanımlar, birine hediye vermek isteyenler dantellerin dünyasına adım atarlar. Danteller el emeği göz nuru olan eşyalar oldukları için oldukça anlamlıdırlar. Özellikle yeni evlenmiş kişilerin evlerinde, yatak odalarında ve daha pek çok eşya üzerinde dantellere rastlamak mümkündür.

Danteller Hayatımızın Her Yerinde

Dantelin kullanım alanı oldukça fazladır. Danteller evin odalarını süslerken aynı zamanda havlu kenarlarını, elbiseleri, oda takımlarını ve hatta pike takımlarını süslemektedirler. Dantelin zarafeti ve şıklığı pike takımlarına ayrı bir hava katmakta, el emeği olan danteller sayesinde pike takımları değer kazanmaktadır. Dantelin hem nostalji olan hem de popülerlik taşıyan bir havası vardır. Bu hava sayesinde pike takımları göz dolduracaktır. Dantel kenarlı pike takımlarıyla kendi evleriniz için muhteşem ürünler elde edebilir, bu takımları sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.

Pike Dantel Örnekleri Oldukça Şık

Pike dantel örnekleri için oldukça geniş bir yelpaze mevcuttur. Birbirinden güzel dantel motifleri birleştirilerek ve pikelere eklenerek, muhteşem takımlar ortaya çıkmaktadır. Çok sıradan bir pike takımını dantel sayesinde oldukça havalı göstermek mümkündür. Pike takımının şekline ve rengine göre en uygun motifle danteller hazırlanır. Pike takımına eklenen dantel hem takımı olduğundan çok daha şık gösterir hem de farklı bir renk uyumu yakalanmasına olanak sağlar. Düz, yuvarlak, kare, klasik, modern ve daha pek çok model grubu danteller için mevcuttur. Burada önemli olan kişinin zevki ve danteli uygulanacağı pike takımının özellikleridir.

AMİGURUMİ BEBEK VE RESİMLİ AÇIKLAMALI YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

amigurumi oyuncak bebek

AMİGURUMİ BEBEK VE RESİMLİ AÇIKLAMALI YAPIMI

Amigurumi Oyuncak Örgü Bebek Yapımı Bu yazımızda amigurumi bebekleri nasıl yapılır, Amigurumi tavşan, Amigurumi kuzu, ayı, zürafa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir