Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / PİPET İLE KOLAY HAVLU KENARI YAPIMI


PİPET İLE KOLAY HAVLU KENARI YAPIMI

Pipet ile kolay havlu kenarı yapımı konusu ile sizlere çok pratik ve hoş bir havlu kenarı örneğinden bahsetmek istiyorum. Farklı aparatlar ile hazırlanan bazı örgü modellerine daha önce de sitede yer vermiştim. Şimdi de yine farklı bir aparat olan pipet ile hazırlanan çok basit ve hoş bir havlu kenarı örneğinden bahsedeceğim. Sizin de çok hoşunuza gideceğini düşündüğüm bu örneğin yapım detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Pipetle havlu kenarı yapımı için ilk olarak havlu boyutuna göre zincir çekin. Bu zincirler üzerinden ilmek çıkarıp bir adet pipetin üzerine büyük ilmek olarak sıralayın. Bu işlemden sonra tığ yardımı ile ilmekleri birbirinin içinden geçirip diğer pipete aktarın. Bu şekilde uzun kirpik şeklinde bir örnek oluşturabilirsiniz. Bu örneğin üzerine bir iki sıra sık iğne yapıp sonra yine pipetler ile büyük kirpik yaparak devam edebilirsiniz.

Pipet ile kolay havlu kenarı yapımında tek bir renk kullanabileceğiniz gibi iki farklı renk de kullanabilirsiniz. Hatta beyaz ve yanına farklı bir renk kullanabilirsiniz. Ben iki renkli olarak bu örneğin daha hoş duracağını düşünüyorum. İsterseniz bu örneğin üzerine farklı bir model örüp değişik tarz bir havlu kenarı hazırlayabilirsiniz.

Pipet ile havlu kenarı yapımı konusunun sonuna geldim. Eğer siz de pipet ile kolay bir havlu kenarı hazırlamak istiyorsanız, aşağıda konu ile ilgili detaylı anlatım resimlerini inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

pipet-ile-kolay-havlu-kenarı-yapımı

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL YUVARLAK DANTEL ÖRNEKLERİ

EN ŞIK VE EN GÜZEL YUVARLAK DANTEL ÖRNEKLERİ

En güzel yuvarlak dantel örnekleri için birbirinden farklı birçok modele ulaşmanız mümkün. Bu modeller ise …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir