PİPETTEN PEÇETELİK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Pipetten peçetelik yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok hoş ve özel bir çalışmadan bahsedeceğim. İnternet üzerinden geri dönüşüm ve kendin yap projeleri araştırması yaparken karşıma çıkan bu peçetelikler, hem az maliyetli hem de eğlenceli bir çalışma olması yönü ile çok hoşuma gitti. Şimdi bu hoş çalışmanın detaylarını sizlerle de paylaşıyorum.

Pipetten peçetelik yapımı için gerekli olan malzemeler sadece çok sayıda plastik pipet… Naylon eşya ya da poşet satan her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz bu pipetleri uygun şekilde katlayarak çok hoş çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı teknik ile peçetelik dışında mini sepet, ekmeklik ya da daha farklı ürünler de hazırlayabilirsiniz.

Pipetten peçetelik yapmak için ilk olarak 4 adet pipeti ikiye katlayın ve kare olacak şekilde birbirlerine kenetleyin. Sıkıca pipetleri birbirine sabitledikten sonra başka 4 adet pipeti de kare olacak şekilde birbirine kenetleyin. Kenetlenen pipetleri uzun kalan uçlarından birbirine tutturarak istediğiniz ürünü elde edebilirsiniz.

Pipetten peçetelik nasıl yapılır sorusunun cevabı için aşağıda sizlerle detaylı anlatım resimlerini paylaşıyorum. Siz de bu resimlere bakarak pipetle sepet örgüsü yapabilir ve bu şekilde kendinize hoş eşyalar elde edebilirsiniz.

source

pipetten-peçete-yapımı

İlginizi Çekebilir

Fincan ignedanlik yapimi

FİNCAN İĞNEDANLIK YAPIMI

  Biçki, dikiş, örgü ile uğraşılan her evde bir iğnedanlık olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Sanırım …

Leave a Reply

Your email address will not be published.