PİRİNÇ SUYU İLE YAPILAN GÜZELLİK KÜRLERİNİN FAYDALARI

Pirinç suyu ile yapılan güzellik kürlerinin faydaları saymakla bitmez diyebiliriz. Güzellik bakımı için doğal malzemelerden faydalanmanız her zaman daha yararlı olacaktır.

Pirinç Suyu ile Yapılan Güzellik Kürlerinin Faydaları

pirin-suyu-sivilce

  • Pirinç suyu ile yapılan kürler, cild beyazlatır, ciltte oluşan kahverengi lekelerin yok olmasını sağlar. Özellikle yüz beyazlatmak için pirinç suyu kürleri tavsiye edilmektedir.
  • Pirinç, suyla temas ettiğinde özel bir asit üretir. Bu özel madde ile doğal bir peeling yapmış olursunuz. Böylece cildin ölü derilerden arınmasını ve beyazlamasını sağlarsınız.
  • Gözeneklerin temizlenmesi için pirinç suyunun katkısı büyüktür. Aynı zamanda cildin yumuşamasını sağlar.
  • Hassas ciltler için çok iyi bir cilt temizleyici olarak kullanılabilmektedir.
  • Gözenekleri küçülterek cildin bakterilerden arınmasını sağlar.
  • Ciltteki kırışıklıkları yok ederek, cilde parlaklık verir.
  • Siyah noktaları yok eder ve sivilce oluşmasını önler.
  • Pirinç içinde yer alan para aminobenzoik ait ile birlikte ferulik asit ve allantoin maddeleri çok iyi bir güneş koruyucudur. Bu yüzden güneşe çıkmadan önce pirinç suyunu sürerseniz, güneş yanıklarına engel olursunuz. Aynı zamanda daha önce oluşan güneş yanıklarının da onarılmasını sağlar.

PİRİNÇ SUYU ve PİRİNÇ MASKESİ TARİFİ için tıklayın


LİMON İLE SARIMSAĞIN MUCİZEVİ FAYDALARI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir