Ana Sayfa / KİŞİSEL BAKIM / PİRİNÇ SUYU VE PİRİNÇ MASKESİ TARİFİ

PİRİNÇ SUYU VE PİRİNÇ MASKESİ TARİFİ

Pirinç suyu ve pirinç maskesi tarifi ile cilt güzelliğine hazır olun. Cilt güzelliği için bir çok faydası bulunan pirinç suyu ile pirinç maskesini hazırlamak çok basit.

Pirinç Suyu Nasıl Hazırlanır?

Pirinç suyunu hazırlamak için öncelikle bir çay bardağı kadar pirinci iki çay bardağı içme suyunun içine ekleyin ve en az 3 saat bekletin. Pirincin tüm özleri suya geçtikten sonra pirinçleri süzün ve kalan su ile yüzünüzü yıkayın. Bu pirinç suyu kürünü en az 10 gün boyunca her gün uygularsanız, gözle görülür biçimde cildinizin sağlığına kavuştuğunu ve güzelleştiğini görebilirsiniz. Pirinç suyunu önceden hazırlayıp buzdolabında bekletmenizi önermiyoruz. Bu şekilde bakteri oluşumu meydana geliyor o yüzden taze hazırlayıp kullanın.

Pirinç Maskesi Tarifi

Güzellik ve bakım için hazırlamanız gereken pirinç maskesi için bir avuç kadar pirinci öğütüp toz haline getirin. Pirinç tozu içine bir çay kaşığı kadar sütü yavaşça ekleyin ve krem haline gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürüp 20-30 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 2 defa düzenli olarak uygularsanız, çok iyi sonuç elde edersiniz.

PİRİNÇ SUYU İLE YAPILAN GÜZELLİK KÜRLERİNİN FAYDALARI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

HIZLI SAÇ UZATAN DOĞAL MASKELER

Hızlı saç uzatan doğal maskeler ile kolayca saçlarınızı uzatabilirsiniz. Tamamen evdeki doğal malzemelerle hazırlandıkları için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir