PLASTİK KAŞIKLAR İLE AVİZE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Plastik kaşıklar ile avize yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok hoş bir çalışmayı anlatacağım. Daha önceden sitede plastik kaşıklar ile yapılan daha başka projeleri de anlatmıştım. Bugünkü konumda ise plastik kaşıkların uç kısımları ile hazırlanan yaratıcı bir avizenin yapımını anlatacağım. Herkesin kolaylıkla yapabileceğini düşündüğüm çalışmanın detaylarını şimdi aktarıyorum.

Plastik kaşık değerlendirme çalışmalarının en hoş örneklerinden biri olan bugünkü çalışma için ilk olarak kaşıkları sap kısımlarından biraz bırakarak kesin. Yeteri kadar kaşık hazırladıktan sonra avize için gerekli olan ikinci malzeme, büyük pet şişenin hazırlığını yapın. Bunun için damacana gibi büyük olan ancak damacanalardan daha yumuşak bir yapısı olan büyük su şişelerini kullanabilirsiniz.

Plastik kaşıklar ile avize yapımının ikinci aşamasında pet şişenin altını kesin. Sonrasında belirli aralıklarla falçata yardımı ile yatay şekilde delikler açın. Bu deliklere kaşıkların sap kısımlarını geçirerek avizenin genel şeklini verin. Son aşamada damacana tepesine yatay şekilde kaşık uçlarını yapıştırıp lamba tesisatını da konumlandırarak avize yapımını tamamlayabilirsiniz.

Plastik kaşık ile avize nasıl yapılır sorusunun cevabını aşağıdaki resimleri inceleyerek daha detaylı şekilde görebilirsiniz. Bu çalışma ile eviniz için hoş, el emeği bir avize hazırlamanız mümkün.

source

plasrtik-kaşıklar-ile-avize-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

Fincan ignedanlik yapimi

FİNCAN İĞNEDANLIK YAPIMI

  Biçki, dikiş, örgü ile uğraşılan her evde bir iğnedanlık olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Sanırım …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *