Ana Sayfa / HOBİLER / PLASTİK KAYIŞLAR İLE SEPET ÇANTA YAPMAK


PLASTİK KAYIŞLAR İLE SEPET ÇANTA YAPMAK

Plastik kayışlar ile sepet çanta yapmak konusuyla çok hoş ve şık bir çanta yapımını anlatacağım. Benim görür görmez uygulamak istediğim bu hoş çalışma eminim sizin de çok hoşunuza gidecek. Şimdi sepet örgüsü ve sepet örgüsü ile çanta yapımının aşamalarını sizler için anlatıyorum.

Sepet örgüsü çanta yapımı için gerekli olan uzun plastik kayışları, naylon ve plastik satan her yerde bulabilirsiniz. Eğer büyük boyutlu bir çanta yapacaksanız, bu kayışlardan çok sayıda satın almanız gerekli. Genelde beyaz renkli olan plastik kayışları uygun boyalar ile renklendirebilir, bu şekilde desenli bir çanta hazırlayabilirsiniz. Çanta büyüklüğünü ise kullanmayı düşündüğünüz yere ve kendi giyim tarzınıza göre kendiniz belirleyebilirsiniz.

Plastik kayışlarla çanta yapımı için ilk olarak çantanın taban kısmını hazırlayın. Burada düz beyaz renk kullanabilirsiniz. Ardından çantanın yan kısımları için kayışları yukarı doğru kıvırın ve bu şekilde örgüye devam edin. Vermek istediğiniz desene göre renkli kayışları da araya koyarak istediğiniz boyuta gelene kadar çantayı örün. Kol kısmı olarak da her iki tarafından yine aynı kayışlar ile kalın kulplar hazırlayıp sabitleyin.

Sepet örgüsü çanta nasıl yapılır sorusunun cevabı için aşağı sizlerle paylaştığım resimleri inceleyebilirsiniz. Bu şekilde çanta yerine ürünler de hazırlayıp kullanabilirsiniz. Örneğin aynı örgü ile peçetelik, minik kase, sepet ya da mini sele gibi farklı gereçler de hazırlayabilirsiniz.

source

plastik-kayışlar-ile-sepet-çanta-yapmak

FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

kurdele-nakisi-süsleme-nasıl-yapilir

KURDELE SÜSLEME TEKNİKLERİ

Son zamanların en çok kullanılan süsleme teknikleri arasında yer alan kurdeleleri sizler için tekrardan ele …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir