PLASTİK ŞİŞEDEN MUMLUK VE AVİZE YAPIMI

Plastik şişeden mumluk ve avize yapımı ile sizlere farklı iki çalışmadan bahsedeceğim. Plastik şişeler ile farklı pek çok çalışmaya sitede yer verdim. Aynı kategorilerden onlara da ulaşabilirsiniz. Bugün sizlere anlatacağım her iki çalışmada da yumuşak ve beyaz renkli pet şişeler kullanılıyor. Bu pet şişelerden eğer elinizin altında varsa hemen kullanarak bu özel ürünleri hazırlayabilirsiniz.

İlk olarak pet şişeden avize yapımından bahsetmek istiyorum. Bunun için şişeyi ağız kısmının yakınından kesin. Avize için alt kısmını kullanın. Üst kısmını pet şişeden mumluk için ayırın. Pet şişeden avize yapımı için daire şeklinde şeritler halinde şişeyi kesin. Bu daireleri birbirinin içine geçirin ve hem alttan hem de üstten raptiyeleyin. En son aşama olarak ipine ampulü de yerleştirip kullanabilirsiniz.

Pet şişeden mumluk yapımı içinse şişenin üst kısmını ucu sivri gelecek şekilde kesin. Kesim tamamlandıktan sonra şeritleri dışa doğru eğin ve içe doğru da ikiye katlayın. Orta kısımdan yapıştırın ve bu kısma büyükçe bir mum yerleştirip kullanıma hazırlayın.

Pet şişeden mumluk ve avize yapımı çalışmaları ile sadece bir adet pet şişeden iki hoş ürün elde edebilirsiniz. Aşağıda bu çalışmalar ile ilgili resimlere yer verdim. Aşamaları takip ederek kolay bir şekilde bu ürünleri elde edebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

pet-şişeden-mumluk-ve-avize-yapmak

İlginizi Çekebilir

penye ipten ayçiçeği paspas yapımı

PENYE İPTEN AYÇİÇEĞİ PASPAS YAPIMI

Son dönemlerde hobi ve örgü dünyasının yeni trendi penye ipler. Bu penye ipler sayesinde paspas, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *