PLASTİK TABAKTAN FRİZBİ YAPMAK

Plastik tabaktan frizbi yapmak başlıklı konum ile hem eğlenceli hem de çok hoş bir çalışmadan bahsedeceğim. Çocuklar için yaratıcı ve kendi el becerileri ile hazırlayabilecekleri farklı oyuncak türlerine daha öncede sitede yer vermiştim. Bugün anlatacağım çalışma ile sizlere plastik tabaktan frizbi yapımının detaylarını anlatacağım.

Plastik tabaktan frizbi yapımı için iki adet plastik tabak, renkli boyalar ve fırçaya ihtiyaç var. Bu malzemeler hazırlandıktan sonra ilk olarak kabakların orta kısımlarına yuvarlak daire şeklinde delik açın. Her iki plastik tabakta da aynı büyüklükte olmasına dikkat edin. Bunun için tabağın tam orta kısmını alabilirsiniz.

İki tabağın da orta kısmını aldıktan sonra kenarlarına renkli boyalar ile istediğiniz deseni çizip desenlendirme yapabilirsiniz. Boyalar kuruduktan sonra iki tabağı ters şekilde birbirine yapıştırın. Yapıştırıcının tam tutması için tabak etrafına mandal takıp kurumasını bekleyebilirsiniz.

Plastik tabaktan frizbi yapımının detayları için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Bu resimlere göre siz de desen desen, renk renk frizbiler hazırlayıp çocuklarınız ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

source

plasik-tabaktan-firizbi-yapmak

İlginizi Çekebilir

MISIR ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

Saç modelleri, farklı yüz tiplerine göre değişik şekiller alabilmektedir. Örneğin kimi yüz tipi için topuz …

Leave a Reply

Your email address will not be published.