Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / POLAR BATTANİYEDEN PANÇO YAPMAK


POLAR BATTANİYEDEN PANÇO YAPMAK

Polar battaniyeden panço yapmak yazım ile sizlere çok orjinal bir fikri anlatacağım. Benim çok hoşuma giden bir çalışma olan bu proje ile kışın beğenerek kullanacağınız panço modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Her yerde kolaylıkla bulunabilen bir adet polar battaniye ile hazırlanan bu özel pançonun yapım aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Polar battaniyeden panço yapımı için aslında çok fazla bir işleme gerek yok. İlk olarak battaniyeyi uzun uçlarından ikiye katlayın. Tam orta kısmından boyun için yarım daire şeklinde oyuk açın. Vücut ölçünüze göre bel bölgesinin iki yanından kullanmayı düşündüğünüz aksesuara göre uzun ince delikler açın. Bu deliklerin etrafını iplik çıkmaması için dikiş makinesi ile dikin.

Hazırladığınız pançoyu üzerinize uygun şekilde giyip kullanabilirsiniz. Pançoya özellik katmak için püsküllü battaniye kullanabilir ya da püskülleri kendiniz hazırlayıp dikebilirsiniz. Ben bu çalışmayı yaparken battaniye uçlarına dantel işlemesi ya da benzer işlemelerin de çok hoş duracağınız düşünüyorum.

Polar battaniyeden panço nasıl yapılır, konusu ile ilgili yazımın burada sonuna geldim. Sizlerle şimdi konunun detayları ile ilgili resimleri paylaşıyorum. Aynı çalışmayı küçük boyutlu polarlar ile çocuklarının için de hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

polar-battaniyeden-panço-yapmak

TUNUS İŞİ ÖRME TEKNİĞİ NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

NAKO TV PİRİNÇ ÖRGÜ TEKNİKLERİ

Nako her yıl çeşitli ve farklı modeller çıkararak yaratıcılıkta sınır tanımazken hanımlar da örgü konusunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir