POLAR BATTANİYEDEN PANÇO YAPMAK

Polar battaniyeden panço yapmak yazım ile sizlere çok orjinal bir fikri anlatacağım. Benim çok hoşuma giden bir çalışma olan bu proje ile kışın beğenerek kullanacağınız panço modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Her yerde kolaylıkla bulunabilen bir adet polar battaniye ile hazırlanan bu özel pançonun yapım aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Polar battaniyeden panço yapımı için aslında çok fazla bir işleme gerek yok. İlk olarak battaniyeyi uzun uçlarından ikiye katlayın. Tam orta kısmından boyun için yarım daire şeklinde oyuk açın. Vücut ölçünüze göre bel bölgesinin iki yanından kullanmayı düşündüğünüz aksesuara göre uzun ince delikler açın. Bu deliklerin etrafını iplik çıkmaması için dikiş makinesi ile dikin.

Hazırladığınız pançoyu üzerinize uygun şekilde giyip kullanabilirsiniz. Pançoya özellik katmak için püsküllü battaniye kullanabilir ya da püskülleri kendiniz hazırlayıp dikebilirsiniz. Ben bu çalışmayı yaparken battaniye uçlarına dantel işlemesi ya da benzer işlemelerin de çok hoş duracağınız düşünüyorum.

Polar battaniyeden panço nasıl yapılır, konusu ile ilgili yazımın burada sonuna geldim. Sizlerle şimdi konunun detayları ile ilgili resimleri paylaşıyorum. Aynı çalışmayı küçük boyutlu polarlar ile çocuklarının için de hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

polar-battaniyeden-panço-yapmak


TUNUS İŞİ ÖRME TEKNİĞİ NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir