PORSELEN KASE DESENLENDİRME RESİMLİ ANLATIM

Porselen kase desenlendirme resimli anlatım başlığı ile anlatımını yapacağım bugünkü konum ile çok hoş bir kase desenlendirme yöntemini anlatacağım. Ben incelerken çok hoşuma giden bu çalışma eminim sizin de çok hoşunuza gidecek. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan porselen kase desenlendirmenin detaylarına geçiyorum.

Porselen kase desenlendirmek için çok farklı yöntemlerin kullanıldığına daha önceden şahit oldum. Bugün anlatacağım yöntemde desen vermek için renkli kağıtlardan yararlanılıyor. Bu kağıtların hepsini aynı desen seçebileceğiniz gibi dilerseniz farklı desenlerde de seçebilir, farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Ben aynı desen yerine farklı desen ve renklerde ince kağıt kullanmanızı öneririm.

Porselen kase desenlendirmek için ilk olarak bu kağıtları gelişi güzel parçalara ayırın. Parçaların çok uzun olmamasına dikkat edin. Desenlendirmenin ikinci aşamasında ince tabaka halinde yapıştırıcı sürün. Kurumadan üzerine ince kağıtları desenli şekilde yerleştirin. Bu yerleştirme sırasında kağıtların hava almaması için yavaş ve bastırarak yapışmasını sağlayın.

Porselen kase nasıl desenlendirilir sorusuna cevap olarak hazırladığım konumun sonundan daha iyi anlaşılması için ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip siz de kendi sade, düz porselen kase ya da tabaklarınıza aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

source

porselen-kase-desenlendirme-resimli-anlatım


ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir