Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / PORTAKALLI ÖRGÜ MOTİFİ YAPIMI

PORTAKALLI ÖRGÜ MOTİFİ YAPIMI

Portakallı örgü motifi yapımı benim yaratıcı ve eğlenceli olarak gördüğüm özel çalışmalardan biri. Özellikle yazlık ürünler için ideal olduğunu düşündüğüm bu motifi, ben yazlık örgü çanta ve örgü bluzlara çok yakıştırdım. Dekoratif mutfak ürünleri için de ideal olabilen bu portakal motifinin yapılışı çok basit. Şimdi size detaylarını anlatacağım.

Portakal motifi yapımı için turuncu ve beyaz renklerde ipler ve bu iplerin kalınlıklarına uygun tığ yeterli. Portakal motifinin yapımına ilk olarak sihirli halka yapımı ile başlayın. Eğer sihirli halka yapmayı bilmiyorsanız, sitede daha önceden anlattığım yazıma göz atabilir ya da sihirli halka yerine uygun adette zincir çekip bir halka oluşturabilirsiniz. Ben orta kısımda delik olmasını istemediğim için sihirli halka yapılmasını tavsiye ediyorum.

Portakal motifi için sihirli halka yapımından sonra 12 adet sık iğne yapın. İkinci sırada her sık iğnenin üzerine 3’lü trabzan yapıp sırayı tamamlayın. Üçüncü sırada 4 sık iğne 3 zincir yapın ve aynı sık deliğe batıp sık iğne yapın. Bu şekilde portakalın kenar kısımlarını oluşturun. Sonraki sırada aynı işlemi 6 sık iğne 3 zincir ile yapın. Portakal motifinin turuncu kısmını bitirdikten sonra beyaz ip ile üzerinden desen verin.

Portakal motifi nasıl yapılır sorusunun cevabını resimli olarak almak isterseniz, aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Bu şekilde çok özel ve farklı tasarımlara sahip ürünler elde edebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

portakallı-örgü-motifi-yapımı

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ÖRGÜ BİKİNİ MODELLERİ

Son yılların modasına bakıldığında örgü bikini modelleri kullanımının yaygınlaştığını görmek kaçınılmaz olacaktır. Örgü ile yapılan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir