PORTAKALLI ÖRGÜ MOTİFİ YAPIMI

Portakallı örgü motifi yapımı benim yaratıcı ve eğlenceli olarak gördüğüm özel çalışmalardan biri. Özellikle yazlık ürünler için ideal olduğunu düşündüğüm bu motifi, ben yazlık örgü çanta ve örgü bluzlara çok yakıştırdım. Dekoratif mutfak ürünleri için de ideal olabilen bu portakal motifinin yapılışı çok basit. Şimdi size detaylarını anlatacağım.

Portakal motifi yapımı için turuncu ve beyaz renklerde ipler ve bu iplerin kalınlıklarına uygun tığ yeterli. Portakal motifinin yapımına ilk olarak sihirli halka yapımı ile başlayın. Eğer sihirli halka yapmayı bilmiyorsanız, sitede daha önceden anlattığım yazıma göz atabilir ya da sihirli halka yerine uygun adette zincir çekip bir halka oluşturabilirsiniz. Ben orta kısımda delik olmasını istemediğim için sihirli halka yapılmasını tavsiye ediyorum.

Portakal motifi için sihirli halka yapımından sonra 12 adet sık iğne yapın. İkinci sırada her sık iğnenin üzerine 3’lü trabzan yapıp sırayı tamamlayın. Üçüncü sırada 4 sık iğne 3 zincir yapın ve aynı sık deliğe batıp sık iğne yapın. Bu şekilde portakalın kenar kısımlarını oluşturun. Sonraki sırada aynı işlemi 6 sık iğne 3 zincir ile yapın. Portakal motifinin turuncu kısmını bitirdikten sonra beyaz ip ile üzerinden desen verin.

Portakal motifi nasıl yapılır sorusunun cevabını resimli olarak almak isterseniz, aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Bu şekilde çok özel ve farklı tasarımlara sahip ürünler elde edebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

portakallı-örgü-motifi-yapımı

İlginizi Çekebilir

cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları …

Leave a Reply

Your email address will not be published.