POŞET SAKLAMA KABI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Poşet saklama kabı yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok yaratıcı bir çalışmadan bahsedeceğim. Pek çok bayanın hoşuna gideceğine inandığım bu yöntemi bende kendi mutfağımda sıkça kullanıyorum ve çok da işime yarıyor. Şimdi sizleri de çok fazla merakta bekletmeden saklama poşeti yapımının aşamalarını anlatmaya geçiyorum.

Benim de zaman zaman zorlandığım ve eminim sizlerin de pratik çözümler üretmeye çalıştığı gıda maddelerinin sağlıklı şekilde saklanması için uygulanan bu yöntemde pet şişelerin kapak bölümlerinden yararlanılıyor. Kendin yap ve geri dönüşüm projelerinde sıkça kullandığımız pet şişelerin alt kısımlarını başka çalışmalarda değerlendirip kapak kısımlarını artık bu tür uygulamalar için saklıyorum.

Benim çok beğendiğim pratik mutfak bilgileri arasında yer alan bu çalışma için ilk olarak pet şişenin kapak kısmını dikkatli bir şekilde kesin. Pet şişe kapağını hazırladıktan sonra ilk olarak saklamak istediğiniz gıda ürününün poşetini pet şişenin delik kısmından geçirin. Bu aşama sırasında saklamak istediğiniz besin ya da içeceklerin hava almayacak şekilde kalmasını sağlayın. Sonrasında poşetin üzerinden pet şişenin kapağını kapatın.

Pet şişeden saklama poşeti yapımı ile ilgili detayları aşağıdaki resimlerden daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Siz de bu yöntemi evinizde uygulayıp daha sağlıklı ve taze olarak gıdalarınızı saklayabilirsiniz.

source
poşet-saklama-kabı-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.