POŞET SAKLAMA KABI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Poşet saklama kabı yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok yaratıcı bir çalışmadan bahsedeceğim. Pek çok bayanın hoşuna gideceğine inandığım bu yöntemi bende kendi mutfağımda sıkça kullanıyorum ve çok da işime yarıyor. Şimdi sizleri de çok fazla merakta bekletmeden saklama poşeti yapımının aşamalarını anlatmaya geçiyorum.

Benim de zaman zaman zorlandığım ve eminim sizlerin de pratik çözümler üretmeye çalıştığı gıda maddelerinin sağlıklı şekilde saklanması için uygulanan bu yöntemde pet şişelerin kapak bölümlerinden yararlanılıyor. Kendin yap ve geri dönüşüm projelerinde sıkça kullandığımız pet şişelerin alt kısımlarını başka çalışmalarda değerlendirip kapak kısımlarını artık bu tür uygulamalar için saklıyorum.

Benim çok beğendiğim pratik mutfak bilgileri arasında yer alan bu çalışma için ilk olarak pet şişenin kapak kısmını dikkatli bir şekilde kesin. Pet şişe kapağını hazırladıktan sonra ilk olarak saklamak istediğiniz gıda ürününün poşetini pet şişenin delik kısmından geçirin. Bu aşama sırasında saklamak istediğiniz besin ya da içeceklerin hava almayacak şekilde kalmasını sağlayın. Sonrasında poşetin üzerinden pet şişenin kapağını kapatın.

Pet şişeden saklama poşeti yapımı ile ilgili detayları aşağıdaki resimlerden daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Siz de bu yöntemi evinizde uygulayıp daha sağlıklı ve taze olarak gıdalarınızı saklayabilirsiniz.

source
poşet-saklama-kabı-yapmak-resimli-anlatım


ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir