PRATİK ENSE TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Pratik ense topuzu yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok pratik ve çok beğenilen bir topuz modelinden bahsedeceğim. Farklı saç modelleri denemeyi seven bayanların bildiği bir model olan bu topuzu, ben kendimde sıkça kullanıyorum. Hem günlük, hem özel davetler için kullanılabilen ense topuzunun detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Pratik ense topuzu yapımı için ilk olarak saçlarınızı güzelce tarayın ve ense hizasında tamamını bağlayın. İnce ancak sağlam bir toka ile bu bağlama işlemini yapmanızı öneririm. Bağlama işleminden sonra elinizi bağlamayı yaptığınız yerin altından saçlarınızı ikiye ayırarak çıkarın. Parmak uçlarınız ile bağlı saçı bu açıklıktan geçirip bükülmesini sağlayın. Saçlarınızı dilerseniz bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Ense topuzu yapmak için ikinci aşama olarak saçın kuyruk kalan kısımlarını toparlayıp burulma yerine saklayın. Bu aşamada topuza şekil vermek için dikkatli olmanız ve sağlam olması için saçları güzelce tutturmanız gerekli. İnce tokalar ile tutturduğunuz saçınıza topuza göre çiçek, kelebek ya da herhangi başka özel şekilli bir toka ile süsleme yaparak farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Pratik ense topuzu nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Aşağıda sizlerle paylaştığım resimleri inceleyerek siz de bu özel saç modelini kullanabilirsiniz.

source

pratik-ense-topuzu-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

MISIR ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

Saç modelleri, farklı yüz tiplerine göre değişik şekiller alabilmektedir. Örneğin kimi yüz tipi için topuz …

Leave a Reply

Your email address will not be published.