RENKLİ ÇAMAŞIRLARIN YIKAMA DERECESİ

Renkli çamaşırların yıkama derecesi, en az beyazlar kadar dikkat edilmesi gereken unsurdur. Hatta hassas bir yapıya sahip renkli kıyafetleriniz varsa, beyazlardan daha çok önem vermeniz gerekebilir.

Renkli Çamaşırlar Kaç Derecede Yıkanmalıdır?

Renkli çamaşırlar yıkanırken öncelikle varsa eğer etiketine dikkat etmemiz gerekiyor. Bir çok kıyafette bulunan etiketler, genellikle can sıkıcı olduğu için kesilip atılır. Ancak, bu etiketlerin yıkama derecesi açısında önemli bilgilerden oluştuğunu çoğu zaman unutuyoruz. Eğer kıyafetinizin etiketini attıysanız, renkli çamaşırlar için 40 derecenin üzerine çıkmamanızı öneriyoruz. Çok hassas kumaşa sahip çamaşırlar var ise 30 derece ideal bir yıkama sıcaklığı olacaktır. Elastik yapıya sahip ince ve hassas kıyafetleri yüksek derecede yıkarsanız, çekme, küçülme ve renk kaybı yaşarsınız. Renklerin solmaması için sıcaklık derecesini her zaman düşük tutmanız gerekmektedir.

Kot Pantolonların Yıkama Derecesi

Kot pantolonların da dikkat edilmesi gereken bir yıkama derecesi vardır. Beyaz kot pantolonlar hariç diğer tüm renkleri 30 derecenin üzerinde yıkamamalısınız. Kot pantolonlar için 30 derecelik ısı ideal bir seviyedir. Pantolonda beyaz çizgilerin oluşmasını da önlemektedir. Ayrıca, kot yıkarken yumuşatıcı kullanmayın.


BEYAZ ÇAMAŞIRLAR KAÇ DERECEDE YIKANMALIDIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir