RENKLİ ELYAF İLE KAZAK KOLU SÜSLEMEK

Renkli elyaf ile kazak kolu süslemek benim çok beğendiğim çalışmalardan biri oldu. Gördüğümde hemen uygulamam lazım dediğim nadir çalışmalardan olan bu çalışmanın detaylarını şimdi sizlere de aktaracağım. Umarım beğenir ve sizde denersiniz.

Renkli elyaf ile kazak süsleme için uzun kollu bir kazak ve bir miktar elyafa ihtiyacınız var. Bu malzemeleri sağladıktan sonra kısa sürede kendi kazak süslemenizi yapabilirsiniz. Ancak bu çalışma sırasında ütü ısısını düşük tutmaya ve elyafları iğne ile güzelce kazak koluna batırmaya dikkat etmeniz gerekli. Örnek çalışmada sadece kazağın kol kısımlarına yapılan elyaf işlemesini dilerseniz tüm kazakta da yapabilirsiniz. Ben bu tür bir çalışma ile çocuk giyim ürünlerinin çok hoş süslenebileceğini düşünüyorum.

Renkli elyaf ile kazak süslemesi yapmak için ilk olarak yapmak istediğiniz desene karar verin. Karar verdikten sonra elyafı bu desene uygun şekilde deseni yapmak istediğiniz yere eliniz ile açıp yerleştirin. Desen içinde yer alan elyafları iğne ucu ile kazak içine doğru ittirin. Bu şekilde deseni tamamlayın. En son düşük ısılı ütü ile elyaf üzerinden ütüleme yapıp desenlemeyi bitirebilirsiniz.

Renkli elyaf ile kazak nasıl süslenir sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek sizde kendi kazaklarınızı ya da sevdiklerinizin kazaklarını süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

renkli-elyaf-ile-kazak-kolu-süsleme

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.