ROBALI ÇOCUK BLUZU ÖRGÜ MODELİ ANLATIMI

Robalı çocuk bluzu örgü modeli anlatımı ile siz de çok basit bir şekilde çocuğunuz için örgü bluz yapabileceksiniz. Kış aylarının sıcacık tutan örgü bluzları, yeni tasarım örgü modelleri ile çok şık bir görünüme sahip oluyor.

Robalı Bluz Nasıl Yapılır?

Robalı bluz yapımı için yakadan başlamanız gerekiyor. Yakadan başlanarak örülen robalı çocuk bluzu modelinde, 65 zincir atılarak bluzun örgüsüne başlanır. Büyük nokta tekniği olarak tanımlanan bu zincir döndürmeli işleme şeklinde yapmanız gerekiyor. Bu teknik sayesinde, bir zincir atımı yüksek görünerek iki zincir şeklinde işlenmiş olarak görünür. Her satırda farklı yün iplikler geçirilerek, zincir sayısının çoğaltılması sağlanır.

On altıncı sırada kol kesimi yapılarak, tığ işi olarak örülen bu çocuk bluzunun gövde kısmının tek parça şeklinde bitirilmesi sağlanır.

Robalı bluz örneğinin nasıl yapıldığını daha iyi anlamak için aşağıda yer verdiğim görselleri inceleyebilirsiniz. Görseller sayesinde daha kolay örebileceğinizi düşünüyorum.


2017 KIŞ SEZONU İÇİN PANÇO TASARIMLARI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir