Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / RÜZGAR GÜLÜ LİFİ YAPIMI

RÜZGAR GÜLÜ LİFİ YAPIMI

Günlük hayatımızda kullanmış olduğumuz lifler, özellikle evleneceğimiz zamanlarda önemi artan, hatta birçok bölgede gelin lifi olarak adlandırılan el emekleridir. Oldukça şık olan üzerlerindeki emek gerçekten çok büyük olan lifler, örülen kişi tarafından çok farklı şekillerde örülebilmektedir. Bu şekillerden bir tanesi de rüzgar gülüdür.

ruzgar-gulu-lifi-yapimi-1

Rüzgar gülü lifi yapımı, bir süredir son derece popüler olan, birçok gelin adayı tarafından da beğenilerek kullanan modeller arasında yer alıyor. Son derece şık, örmesi de bir o kadar zor olan bu lifler, hazır olarak satın almayı denediğinizde, üzerindeki emek oldukça büyük olduğu için çok yüksek fiyatlardan satın alınabilecek ürünler arasında bulunmaktadır. Lifin bir rüzgar gülü şeklini aldığı ve genellikle örülen hanımlar tarafından çiçekler ile bezenen bu lifler, çok beğenilmekte; çokça kullanılmaktadır.

Rüzgar Gülü Lifi Nasıl Yapılır?

Rüzgar lifi yapımı, çok merak edilen ve genelde örgü ören kişilerin her biri tarafından farklı bir tasarımla şekillendirilen ürünler arasında bulunmaktadır. Üç boyutlu olan bu model, internetten de bulunabilecek birçok video ile izlenerek detaylıca yapılabilmektedir. Rüzgar gülü lifi yapmak istiyorsanız, kaliteli bir şiş ve örgü ipine sahip olmanız gerektiğini söylemek mümkündür.

ruzgar-gulu-lifi-yapimi-2

Dilerseniz, evde diğer örgülerinizden kalmış olan ipleri de değerlendirebilir, ortaya son derece şık ve farklı renkler ile bezeli bir lif çıkartabilirsiniz. Model için fotoğraflara yer verdik.

 

İlginizi Çekebilir

penye ipten sepet yapimi

PENYE İPTEN SEPET YAPIMI

Penye İpten Sepet Nasıl Yapılır? Penye ipten sepet yapımı, boş zamanlarınızı değerlendirmek ve evinizde bulunan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir