SAÇ BANDI İLE ŞIK SAÇ MODELİ YAPIMI

Saç bandı ile şık saç modeli yapımı konusu ile sizlere çok özel ve doğal bir saç modelinden bahsedeceğim. Yazın daha çok tercih edilen doğal saç modelleri arasında yer alan bu model, benim çok hoşuma gitti. Pratik şekilde yapılabilen bu saç modelini sizlerin de beğeneceğini düşünerek hemen anlatıma geçmek istiyorum.

Saç bandı ile saç modeli yapımı için saçların doğal halinde olması yeterli. Ancak çok kabarık saçlarınız varsa hafif fön çekebilir ya da saç şekillendirici ile biraz yatıştırabilirsiniz. Uzun ve orta boy saç şekilleri için ideal olan bu saç modeli, kısa saçlar için daha farklı şekillerde uygulanabilir diye düşünüyorum.

Saç bandı ile saç yapımı için ilk olarak saçlarınızı ortadan ya da yandan güzel bir şekilde ayırın. Yüzünüze hangi şekil gidiyorsa onu yapabilirsiniz, bu aşamada. Daha sonra kullanmak istediğiniz saç bandını saçların üzerinden takın. Başınızın üzerinde görünen bandı gizlemek için minik tutamlar halinde saçları alın ve bandın üzerinden dolayarak geçirin. Bu şekilde saçın yarısını dolayarak saç bandını kapatın. En son kalan saçlara şekil vererek muhteşem saç modelinizi tamamlayabilirsiniz.

Saç bandı ile şık saç modelinin bir benzeri olan saç bandı ile topuz yapımı konusunu da sitemizde ilgili kategoriden bulabilirsiniz. Bu saç modelini kendiniz uygulayabileceğiniz gibi minik kız çocuklarınız için de uygulayabilirsiniz.

source

saç-bandı-ile-şık-saç-modeli-yapımı


AÇMA HALKASINDAN BİLEZİK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir