Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BEBEK ÖRGÜLERİ / BEBEK PATİKLERİ / SAÇ ÖRGÜ MOTİFLİ PATİK ÖRGÜSÜ

SAÇ ÖRGÜ MOTİFLİ PATİK ÖRGÜSÜ

Günlük hayatımızda eskisi kadar yeri olmasa da evimizde özellikle soğuk kış günlerinde ayağımızı en iyi ısıtacak aksesuarların başında patikler gelir. Artık kıyafet satan mağazaların bile pek çoğunda farklı desen ve renklerle üretilmiş ev terliği adı altında satılan patikler görmek mümkün. Ancak siz yine de el emeği göz nuru patiklerden şaşmam kendi patiğimi kendim örerim diyorsanız bu yazımız tam size göre. Yazının devamında pek çok çeşit içerisinden sizin için derlediğimiz saç örgü motifli patik örnekleri ve saç örgü motifli patik yapımı ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

MOTİFLİ PATİK ÖRNEKLERİ

Her ne kadar düz renk patikler günlük hayatta daha kullanışlı olsalar da değişik desenli ve motifli patikler de örmesi oldukça kolay ve şık modellerdir. Simli, çiçek motifli, saç örgü motifli, boncuklu, kurdeleli veya fiyonklu ve sayamadığımız pek çok çeşit patik modelleri arasından seçim yapmak gerçekten zor. Ancak eğer çeyiz amaçlı bir patik modeli düşünüyorsanız daha çok simli ve boncuklu gibi daha göz alıcı modellere bakmanızda fayda var. Bununla beraber son zamanlarda neredeyse görünümü tamamen bir spor ayakkabısına benzeyen özellikle bebek ve çocuklar için örülen patik modelleri de son derece moda.

Bu kadar patik modeli içerisinden seçim yapmak elbette zor. Ancak biz bu yazımızda saç örgü motifli patik örgüsü tercih eden bayanlar için yapım aşamasını kısaca anlatmaya çalıştık.

SAÇ ÖRGÜ MOTİFLİ PATİK ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

5 şiş kullanacağımız bu modelde önce 3 sıra düz örgü daha sonra 2 ters 2 düz yaparak lastiği tamamlıyoruz. Daha sonra topuk kısmı için iki şişle 2 sıra düz örüyoruz. Bunu burun kısmına gelinceye kadar devam ettiriyoruz. Ayağımızın ölçüsüne göre burun kısmına geldiğimizi anladığımız anda iki şişle ördüğümüz kısmı bırakıyor ve motifi yerleştirmek için tekrar ön kısma geçiş yapıyoruz. Saç örgü motifinin kendini gösterebilmesi açısından patiğimizi örerken iki renk ip kullanmak patiği örme sırasında hem bizim için daha kolay hem de motifin kendini göstermesi açısından daha şık olabilir. Ayrıca saç örgüsünün daha belirgin olması için her iki yandan gelen ilmekleri ters örebilirsiniz. Daha sonra arka taraftan örerek getirdiğimiz tabandan buruna olan kısım ile ön kısmı bir araya getirebilmek için her sırada ters ya da düz olarak örmüş olduğunuz ilmekleri birbirleri ile birleştirmeniz gerekiyor. Bunun için de bu noktaları baştakileri başla sondakileri sonla olmak üzere hep birlikte örerek tamamlamanız gerekiyor. Ön kısımda da burun kısmına gelinceye dek bu şekilde devam etmeniz gerekir.

RENGARENK ÇİÇEK MOTİFLİ KOLAY PATİK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2018-Orgu-Bayan-Patik-Modeli

2018 ÖRGÜ KADIN PATİK MODELLERİ

Örgü Kadın Patikleri Arasından Severek Giyeceğiniz Bir Model Örgü kadın patikleri arasında yer alan severek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir