ŞAL ÇİÇEĞİ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Şal çiçeği yapımı resimli anlatım konum ile farklı şal modellerinde zaman zaman karşıma çıkan çok sevimli bir çiçek yapımını ele alacağım. Zarif ve kibar şal modellerinin uçlarına kenar gibi yapılan büyük çiçeklerin nasıl yapıldığı hep merak etmiştim. Yakından görmediğim için biraz uğraştıracağını düşündüğüm bu çiçeklerin aslında çok basit bir yapım aşaması varmış. Şimdi sizlerle adım adım bu aşamaları paylaşacağım.

Şal çiçeği yapımının ilk aşaması olarak özel bir aparat ile yapmak istediğiniz çiçeğin boyutuna uygun şekilde iplik sarın. Bunu kilim dokuma tezgahlarında ilk ip sarması gibi düşünebilirsiniz. İpliği sardıktan sonra belirli sayılarda ayırın ve alt kısmına yakın yerlerinden iğne ile ip geçirip bu iplikleri sabitleyin. Ayırdığınız bu ipliklerin her bir parçası çiçeğin tek kolunu oluşturacak. Çiçeğin üçüncü aşamasında yaprak olarak ayırdığınız ipliklerin üzerinden ve kenarlarından ilmek atıp batarak çiçek şeklini verin.

Şal çiçeğinin iç kısmı için ise ilk olarak çıkarılan minik iplikleri çiçek yapraklarını yaptığınız gibi zincirler ile sabitleyin. En iç kısmına ise minik çiçek şekli verip çiçeği tamamlayın. Oluşturulan bu çiçekleri zarif şal modellerinizin uçlarına sıralayıp çok hoş tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz.

Şal çiçeği nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Siz de el emeğiniz ile hazırladığınız farklı şal modellerine bu hoş çiçek motiflerinden hazırlayıp daha özel ve şık olmalarını sağlayabilirsiniz. Aşağıda şal çiçeği yapımı ile ilgili detaylı anlatım bulunan resimleri paylaşıyorum. Kolay gelsin.

source

şal-çiçeği-yapımı-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

2018-igne-oyasi-havlu-kenari

2018 İĞNE İŞİ KENAR OYALARI ÖRNEKLERİ

İğne işi ve iğne oyası modelleri hanımların oldukça ilgili olduğu konulardır. Yemeni, yazma, çeyizlik, yöresel, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.