ŞAMPUAN KUTULARINDAN DUVAR SAKSISI YAPMAK

Şampuan kutularından duvar saksısı yapmak çok basit ve çok şık bir geri dönüşüm fikri. Duvar saksıları genellikle balkonlarda tercih edilmektedir. Siz de balkonlarınız için para harcamadan çok şık duvar saksıları hazırlayabilirsiniz. Duvar saksıları içine çeşitli baharatları ve bitkilerin ekimini yaparak hoş bir dekor elde edebilirsiniz.

Şampuan kutuları genellikle bittiğinde çöpe atılmaktadır. Çöpe atılan plastik malzemelerin tümü gibi şampuan kutuları da doğaya zarar vermektedir. Siz de geri dönüşüm projelerini uygulayarak doğaya sahip çıkabilirsiniz. Çok pratik geri dönüşüm fikirleriyle evinizde ve günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz eşyalar üretebilirsiniz. Şampuan kutularını aşağıdaki görselde belirtildiği gibi keserek içine bitki ekimini yapabilir ve bir çivi yardımıyla duvara asabilirsiniz. Duvar saksıları mutfaklar için de çok hoş bir dekor oluşturuyor. İster mutfakta, ister balkonda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saksı haline getirdiğiniz şampuan kutusunun üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Boya kalemleri, sticker ya da yapışkanlı kaplama malzemeleri, kurdele gibi malzemeler kullanarak saksılarınızı süsleyebilirsiniz.

Source

sampuan-kutularindan-duvar-saksisi-yapmak


PET ŞİŞELERDEN HELLO KIİTTY ÇİÇEK SAKSISI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir