woman showing her white roma after washing

SARARMIŞ ÇAMAŞIRLARIN BEYAZLATILMASI

Sararmış çamaşırların beyazlatılması için aşağıdaki doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Deterjan ile birlikte aşağıdaki malzemeleri de ekleyerek, sararmış çamaşırları bembeyaz yapabilirsiniz.

Oksijenli su: Doğal bir beyazlatıcı olarak önerilen oksijenli suyu çamaşır makinesinin deterjan gözüne yarım bardak ekleyerek kullanın. Oksijenli su olarak hidrojen peroksit almanızı önermiyoruz. Eczanelerden satın alabileceğiniz normal oksijenli suyu kullanın.

Limon suyu: En doğal temizleyiciler arasında yer lan limon suyu ile çamaşırlarınızı beyazlatabilir ve ev temizliğinde kullanabilirsiniz. Deterjan gözüne yarım bardak limon suyu ile birlikte deterjan ekleyerek çamaşırları beyazlatmak mümkün.

sararmis-camasirlar-nasil-beyazlatilir

Saf Sirke: Saf sirkeyi kullanarak evin bir çok bölümünü oldukça hijyen bir şekilde temizleyebilirsiniz. Sararan çamaşırların beyazlatılmasında da sirke çok etkilidir. Bir bardak sirkeyi deterjan görüne deterjan ile birlikte dökün ve beyaz çamaşırlarınızı daha da beyaz hale getirin.

Karbonat: Karbonat kullanımı da beyaz çamaşırlarda oldukça etkilidir. Yarım bardak karbonatı çamaşır makinenizin deterjan gözüne deterjan ile birlikte ekleyin ve çamaşırlarınızın beyaz olmasını sağlayın. Karbonat çok iyi bir leke çıkarıcıdır.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *