SELANİK ÖRGÜ NASIL YAPILIR VİDEOLU ANLATIM

Selanik Örgü Modeli Yapılışı

Örgü örmek stres atmak için en önemli yoldur. Kişiler örgü sayesinde hem stres atmakta hem de yeni bir ürün ortaya çıkarmaktadır. Örgülerin farklı modellerde üretilmesi farklı şekillerin ortaya çıkmasını sağlar. Hanımlar arasında çok sevilen bir model olan Selanik örgü yapılışı açıklamalı anlatımına adım adım aşağıdan ulaşmanız mümkündür:

  • Selanik örgü yapılışı ilk olarak sıksı bir ip seçilerek başlanan bir modeldir. Dağılan ve yumuşak ipler modelde karışıklık yaratır. Mil üzerine başlanacak olan ilmekler arasının da bol tutulması gerekecektir.
  • İlk adımda normal örgü gibi bir ilmek sayısı ile model başlamanız gereklidir. İlk ilmek alınır ve sonrasında önden tutularak örülür. Örülen ilmekten sonra alınan ilmek örülmeyecek ve üzerine ip dolanacaktır. Bu sayede model verilerek örgüye devam edilir.
  • Bir ilmek örüp diğer ilmeği dolayarak devam ettiğiniz örgüyü o sıradaki tüm ilmekler bitene kadar tamamlamanız gerekir. Sıra tamamlanınca ikinci sıra için örgüye başlanır.
  • İkinci sırada görülen ve üzerinde iplik olan ilmekler örülmelidir. Örülen her ilmekten sonraki, bir önceki sırada örülmüş olan ilmek de üzerine ip dolanarak bırakılarak bu sıra da tamamlanmalıdır.
  • Selanik modeli iki taraflı kullanılan bir örgü modeli olduğundan ters ve düz ayrımı yapmadan örgü tamamlanana kadar bu şekilde örme işlemi devam etmelidir. Örgü tamamlandıktan sonra gizli dikim yapılırsa örülen ürün iki şekliyle de kullanılır.

Selanik örgü nasıl yapılır videosunu adım adım izleyerek uygulayabilirsiniz.

Daha önceden yazdığımız ANLATIMLI OLARAK SELANİK ÖRGÜSÜ YAPMAK yazımıza göz atabilirsiniz.

https://youtu.be/DSCvbbp3a7k

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *