Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BEBEK ÖRGÜLERİ / BEBEK BATTANİYELERİ / SEVİMLİ BEBEK BATTANİYESİ ÖRNEKLERİ

SEVİMLİ BEBEK BATTANİYESİ ÖRNEKLERİ

SEVİMLİ BEBEK BATTANİYESİ ÖRNEKLERİ

Bir eve gelen en güzel haberlerden birisi de yeni bir üyenin dahil olacağıdır. Anne ve baba adayı bebeklerini oldukça büyük bir heyecanla beklerler. Anne anne, baba anne ve diğer üyelerde de aynı mutluluk havası vardır. Bebek daha dünyaya gelmeden birçok eşyayı hazır ederler. Hatta fazlasını bile yaparlar.

Anneanne ve babaanneler de hemencecik bebek battaniyesi örnekleri yönelirler. Torunları için sevimli bir battaniye yapma yarışına girerler. Şimdiler de birçok tatlı battaniye modeline de ulaşmak mümkündür. Üstelik battaniye yapımı da zor değildir.

Bebek battaniyesi örnekleri için genel olarak sevimli olan desenler kullanılır. Düz örgülerin üzerine nakışlar da tercih edilir. Haşora örgü üzerine farklı hayvanların desenleri de işlenebilir.

Tığ işi battaniyeler yapılırken de önce tığ örnekleri yapılır. Bu işlem bittiği zaman da hepsi bir araya getirilir. Motiflerin birleştirilmesi ile de sevimli bir örnek ortaya çıkar. Şiş ile yapılan bebek battaniyesi modelleri de vardır.

Özellikle kış aylarında bebeğin üşümemesi için battaniyeler tercih edilir. Bebek içine tam sarılır. Tam kare olarak yapılması bebek için daha yararlıdır. Çünkü içine tam olarak sığar. Böylece bebek soğuktan korunmuş olur.

Tulum şeklinde örülen bebek battaniyesi modelleri de vardır. Bunlar bebek arabasında kullanılırlar. Dışarı çıktığınız zaman bebeğinizin üzerini rahatça örtmek için bu modelleri de inceleyebilirsiniz. Bebeğinizi üşümeden muhafaza etmiş olursunuz.

 

İlginizi Çekebilir

kafes-modelli-patik-yapimi-2

KAFES MODELLİ PATİK YAPIMI

Kafes modelli patik yapımı, çeyizinizde her üründen farklı farklı modellere yer vermek isterseniz, mutlaka tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir