Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ŞIK HAVLU KENARI ÖRNEĞİ RESİMLİ ANLATIM

ŞIK HAVLU KENARI ÖRNEĞİ RESİMLİ ANLATIM

Şık havlu kenarı örneği resimli anlatım konum ile sizlere çok beğeneceğiniz bir havlu kenarı örneğinin yapılışını anlatmak istiyorum. Hem eğlenceli hem şık bir havlu kenarı yapmak istiyorsanız, bu örnek tam size göre. Sözü daha fazla uzatmadan hemen kolay havlu kenarı örneğine geçmek istiyorum.

Şık ve kolay havlu kenarı yapmak için ilk olarak düz kafes şeklinde iki ya da üç sıra örün. Sonrasında şekilli batarak fıstık modeline benzer şekilde uzatmalar yapıp örmeye devam edin. Bu fıstık türü modeli isterseniz tek sıra halinde isterseniz iki yada üç sıra halinde örebilirsiniz. Ben iki sıranın yeterli olacağı kanaatindeyim. İki ve daha fazla fıstık türü modelli şık havlu kenarı örneği yapılışında değişik renk kullanabilirsiniz.

Yarım fıstıklı havlu kenarı örneği olarak da geçen bu şık havlu kenarı örneğinin yapılışında birbiri ile ve havlu ile uyumlu renklerin seçimi gerekir. Bu renklerin arasında beyaz ve tonlarının da kullanımını da ayrıca tavsiye ediyorum. Özellikle üç fıstıklı havlu kenarlarında aradaki fıstıkların beyaz olması benim çok hoşuma gidiyor.

Şık havlu kenarı yapımı ile ilgili görselleri şimdi sizlerle paylaşacağım. Bu görselleri inceleyerek siz de şık havlu kenarı yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

şık-havlu-kenarı-örneği-resimli-anlatım

source

ÇİÇEKLİ HAVLU KENARI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ÖRGÜ BİKİNİ MODELLERİ

Son yılların modasına bakıldığında örgü bikini modelleri kullanımının yaygınlaştığını görmek kaçınılmaz olacaktır. Örgü ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir