Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ŞIK ŞAL ÖRNEĞİ YAPMAK ŞEMALI ANLATIM

ŞIK ŞAL ÖRNEĞİ YAPMAK ŞEMALI ANLATIM

Şık şal örneği yapmak şemalı anlatım konusu ile sizlere çok zarif ve çok özel bir şal örneğinin yapımından bahsedeceğim. Her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz şallar için ideal bir model olan bu örnek, kibar durmasının yanında kısa sürede hazırlanması ile de tercih sebebi oluyor. Sizleri daha fazla meraklandırmadan bu özel örneğin detaylarına geçmek istiyorum.

Şal modelleri kullanılacakları mevsime göre kalınlıkta iplerle ve tığ ya da şişler ile örülebiliyor. Bugün örneğinden bahsedeceğim şal modeli, tığ ile örülen bir model. Bu modeli yazlık kullanmak için hazırlarken ince ip kullanabilirsiniz. Benzer şekilde kışlık hazırlarken de daha sıcak ve kalın iplerden kullanabilirsiniz. Tığ kalınlığını da bu iplerin kalınlığına uygun şekilde ayarlarsanız, örgünüz daha rahat ve daha hoş duracaktır.

Zarif şal örneği yapımına zincir çekip daire yaparak başlayın. Bu dairenin etrafına normal yuvarlak dantel modeli örüyor gibi örmeye başlayın. Ancak bu şal modelinde tam yuvarlak değil de yarım yuvarlak şeklinde örgü yapacaksınız. Aşağıda modelin açıklaması ile ilgili detaylı bir şemayı sizlerle paylaştım. Bu şemaya bakarak siz de çok zarif ve şık şallar ortaya çıkarabilirsiniz.

Şık şal modelini hazırladığınız ipin kalınlığı ve rengine göre farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Bu özel modeli dilerseniz beyaz, parlak, simli ipler ile hazırlayıp gelin şalı olarak da kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source 

şık-şal-örneği-yapmak-şemalı-anlatım

TÜLDEN ŞIK ŞAL YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır

ÖRGÜ BOYUNLUK VE ŞAL MODELLERİ VE YAPIMI

Gösterişiyle Büyüleyen Örgü Boyunluk Ve Şal Modelleri Sahiplerinden Biri De Siz Olacaksınız! Örgü boyunluk ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir