ŞIK ŞAL ÖRNEĞİ YAPMAK ŞEMALI ANLATIM

Şık şal örneği yapmak şemalı anlatım konusu ile sizlere çok zarif ve çok özel bir şal örneğinin yapımından bahsedeceğim. Her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz şallar için ideal bir model olan bu örnek, kibar durmasının yanında kısa sürede hazırlanması ile de tercih sebebi oluyor. Sizleri daha fazla meraklandırmadan bu özel örneğin detaylarına geçmek istiyorum.

Şal modelleri kullanılacakları mevsime göre kalınlıkta iplerle ve tığ ya da şişler ile örülebiliyor. Bugün örneğinden bahsedeceğim şal modeli, tığ ile örülen bir model. Bu modeli yazlık kullanmak için hazırlarken ince ip kullanabilirsiniz. Benzer şekilde kışlık hazırlarken de daha sıcak ve kalın iplerden kullanabilirsiniz. Tığ kalınlığını da bu iplerin kalınlığına uygun şekilde ayarlarsanız, örgünüz daha rahat ve daha hoş duracaktır.

Zarif şal örneği yapımına zincir çekip daire yaparak başlayın. Bu dairenin etrafına normal yuvarlak dantel modeli örüyor gibi örmeye başlayın. Ancak bu şal modelinde tam yuvarlak değil de yarım yuvarlak şeklinde örgü yapacaksınız. Aşağıda modelin açıklaması ile ilgili detaylı bir şemayı sizlerle paylaştım. Bu şemaya bakarak siz de çok zarif ve şık şallar ortaya çıkarabilirsiniz.

Şık şal modelini hazırladığınız ipin kalınlığı ve rengine göre farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Bu özel modeli dilerseniz beyaz, parlak, simli ipler ile hazırlayıp gelin şalı olarak da kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source 

şık-şal-örneği-yapmak-şemalı-anlatım

İlginizi Çekebilir

cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları …

Leave a Reply

Your email address will not be published.