ŞIK YATAK ODASI TAKIMI DANTEL ÖRNEĞİ

Şık yatak odası takımı dantel örneği konum ile sizlere çok özel bir dantel örneğinin yapımından bahsedeceğim. Zarif ve kibar bir yatak odası takımı için aynı zarifliğe sahip bir dantel örneği olan bu model, aynı zamanda oturma odaları ve salonlarda yer alan boy boy sehpalarda da örtü olarak kullanılabilir.

Dantel yatak odası takımı örneğinin yapımı için ilk olarak 12 zincir çekerek örgüye başlayın. Bu zincirlerden bir halka yapın ve 1 trabzan 2 zincir şeklinde ilk sırayı tamamlayın. İkinci sıra olarak zincir çekip boşluk bıraktığınız yerlere 3 adet trabzan çekin ve arada 3 zincir çekip diğer boşluğa batın. Bu şekilde şemayı takip ederek örneği hazırlayabilirsiniz.

Dantel yatak odası takımları genelde yuvarlak ya da oval şekilde hazırlanıyor. Beyaz rengin hüküm sürdüğü bu takımlarda zaman zaman renkli ipler de kullanılıyor. İncelediğim ve karşıma çıkan yatak odası takımı modellerinde en fazla pembe, mavi ve kırmızı renkli iplerin kullanıldığı gördüm. Siz de klasik beyaz rengin dışında bir renk kullanmak istiyorsanız, bu seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

Dantel yatak odası takımı örneğinin resimli açıklaması ve şemasını aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider. Kolay gelsin.

şık-yatak-odası-takımı-dantel-örneği


HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir