SİMLE BARDAK SÜSLEME RESİMLİ ANLATIM

Simle bardak süsleme resimli anlatım başlığı ile ele aldığım konumda sizlere evdeki sade bardaklarınızı nasıl desenlendireceğinizi anlatacağım. Düz su ya da çay bardaklarınızı simli desenli şekle sokmak için yapabileceğiniz bu çalışma ile çok hoş takımlarınız olabilir. Sizleri daha fazla merakta bekletmeden çalışmanın detaylarına geçmek istiyorum.

Simle bardak desenleme için çok miktarda sim, bardak genişliğinin bir boy büyüğü genişlikte derin bir kavanoz ve sprey yapıştırıcı yeterli. Bardak desenleme için ilk olarak simleri kavanoz içine dökün. Daha sonra bardakların alt kısımları ve yarı kısımlarına kadar sprey yapıştırıcı sıkın. Kurumasına izin vermeden hızlıca kavanozun içine koyun ve simlerin yapışması için çalkalayın.

Simle bardak desenleme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta simlerin tam anlamı ile bardaklara yapışması. Bu aşamada kavanozun kenarlarına bardak kenarlarını bastırıp tam yapışma sağlanmalıdır. Sim azaldığında yeniden kavanoz içine sim ekleyerek işleme devam etmekte fayda vardır.

Simle bardak nasıl süslenir sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Konu sonunda çalışma detaylarının pekişmesi için ilgili resimleri paylaşıyorum. Siz de bu resimleri inceleyerek aynı şekilde bardaklarınızı desenleyebilirsiniz.

source

simle-bardak-süsleme


BOYA KALEMLER İLE RESİM ÇERÇEVESİ SÜSLEME RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir