Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ŞİŞ İLE KOLAY BEBEK PATİĞİ YAPILIŞI


ŞİŞ İLE KOLAY BEBEK PATİĞİ YAPILIŞI

Şiş ile kolay bebek patiği yapılışı konusu ile sizlere yapımı son derece basit olan bir bebek patiğini anlatacağım. Yeni doğan bebekler için de hazırlanabilecek olan bu hoş patik modeli için sadece haraşo ve lastik örgü bilmeniz yeterli. Bebeğinizin ayak boyutuna göre boyutunu ayarlayabileceğiniz kolay bebek patiği yapımı için detaylara geçiyorum.

Şiş ile bebek patiği yapmak anneler ya da anne adayları için daha pratik ve daha kolaydır. Özellikle bu verdiğim örnek ile kısa sürede çok sayıda bebek patiği hazırlamak mümkün. Kısa sürede hazırlanan pratik ve kolay bebek patiğini en sade haliyle de kullanabilirsiniz. Ben bebekler için biraz daha süslü ve özel örgü ürünleri hazırlamayı sevdiğim için kurdele ve boncuklar ile süslemeyi öneriyorum.

Kolay bebek patiği yapımı için ilk olarak bebeğinizin ayağına göre ilmek atın. Ayağının her tarafını kaplayacak uzunlukta ilmek attıktan sonra 2 sıra haraşo örgü örün. Ardından tam orta kısımdan bir ilmek bırakın ve o ilmeğin kenarlarından birer adet arttırın. Bu şekilde her sırada arttırdığınız ilmeklerin yanlarından yine arttırın ve burun kısmını oluşturun. Burundan sonra bebek patiğinin kenarını boş şişlere alın ve sadece burun kısmı kalsın. Bu kısmı iki düz iki ters lastik olarak belirli bir uzunlukta örün. En son aşama olarak tüm ilmekleri birleştirin ve istediğiniz uzunlukta örün.

Şiş ile bebek patiğini en son dikin ve süsleme yapmak istiyorsanız süsleyerek bebeğiniz için hazırlayın. Bu hoş ve pratik bebek patiğini dilerseniz sevdiklerinizin çocukları için de hazırlayıp hediye edebilirsiniz. Aşağıda şiş ile kolay bebek patiği yapımının aşamalarını anlatan resimleri paylaşıyorum. Kolay gelsin.

kolay-bebek-patiği-yapımı

KEÇEDEN SPOR AYAKKABI PATİK MODELİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2018-igne-oyasi-havlu-kenari

2018 İĞNE İŞİ KENAR OYALARI ÖRNEKLERİ

İğne işi ve iğne oyası modelleri hanımların oldukça ilgili olduğu konulardır. Yemeni, yazma, çeyizlik, yöresel, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir