ŞİŞ İŞİ ÖRGÜ PÜSKÜL YAPIMI ÖRNEĞİ

Şiş işi örgü püskül yapımı örneği ile siz de çeşitli alanlarda kulanabileceğiniz püsküllü örgü yapabileceksiniz. Püsküllü örgü modellerinin kullanabileceği alanlar çok çeşitli olabilmektedir. Özellikle örgülerin lastik bölümlerinde süsleme olarak kullanılabilmektedir. Bununla birlikte, kız çocukları için çok güzel kürk örgüleri yapabilirsiniz. Aşağıda paylaştığım püskül örgü tekniği sayesinde siz de örgülerinize şıklık katabilirsiniz. Sık ya da daha gevşek biçimde püskülünüzü tamamlayabilirsiniz.

Örgü Püskül Nasıl Yapılır?

Örgü püskül yapmak için uygun iplik tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Uygun yapıya sahip ipleri temin ettikten sonra aşağıdaki videoda olduğu gibi örgüyü yapmaya başlayabilirsiniz. Örgü püskül için öncelikle bir sıra haroşa yapın ve arka yüzünü ters olarak örün. İpi örürken parmağınıza dolayarak uzun kalmasını sağlayın. İpi ilmeğin üzerinden geçirin ve ikiye bölüp iki kere örün. Ardından da ilk ilmeği ikinciden geçirin ve tekrar tek ilmeğe düşürün. Aralara birer ilmek düz örün. İkinci sıra modelini uygularken aralardaki ilmeklerin üzerine uygulayın. Yani modeli kaydırarak tamamlamış olursunuz. Kürk yaparken fazla ip gideceği için, iplerinizi önceden temin etmelisiniz.


FİLE ÖRGÜ YAZLIK BLUZ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir