sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi
Marifetane - Anlatımlı Örgüler ve Oya Modelleri

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı oldukça kolay tığ işi parmaksız eldiven yapımı, temel örgü bilgilerine sahip her bayanın yapabileceği tarzdadır. Sizleri yormadan, zahmete sokmadan kolaylıkla ve kısa bir sürede tamamlayacağınız parmaksız eldiven örmeye hemen başlayalım.

Parmaksız eldiven için gerekli olan örgü iğneleri ve renk tercihinize göre tığ olacaktır. İki şişle yapılan parmaksız eldiven erkek çocukları, bebekler, genç kızlar, kız çocukları ve yetişkinler arasında kısacası herkes tarafından tercih ediliyor. Cep telefonu kullanımını kolaylaştıran, gerek kış aylarında parmaklarımızı kullanmamızı engellemeyecek olan parmaksız örgü eldiven modellerini sizler için hazırladık.

İlk olarak siz yetişkinler için parmaksız eldiven yapımından bahsedeceğiz. İlk olarak 42 ilmekle başlayacaksınız. 8 sıra 2 artırarak 2 lastik örümüyle eldivenini tamamlayacaksınız. Lastiği bitirmeden hemen önce bir sıra ters örgü uygulamasından sonra örgünün arka yüzüne örnek koymayı unutmayın.

Örneğimizde 6 ilmek üzerinden yapacaksınız. Örgü muz için ön yüzündeki şişe atılan iplik serbest kalacak ördüğünüz ilmek uzatacaktır. Bu şekilde eldiven modelleri ortaya çıkaracaksınız. 6 uzun ilmek ile son şişe geçiş yaptığınızda şiş ile bir düz bir ters örgü devam ettireceksiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra ilmekleri sol şişe geçireceksiniz. Bu esnada göz şeklindeki oluşumlara şahit olacaksınız. Bu oluşumları aşağı doğru çekerek göz ve kirpikleri oluşturabilirsiniz. Ardındaki İki ilmekleri düz şekilde örmeye dikkat edin.

Modelinizi tamamladıktan sonra başparmağın tamamen dışarıda kalmış olmasına dikkat ederek üst ve alt yanları birleştirdiğinizde parmaksız eldiveniniz tamamlanmış olacaktır. Siz hamarat bayanların vazgeçilmezi örgü eldiven modellerimize göz atmadan geçmeyin. Hepinize kolay gelsin.

İlginizi Çekebilir

penye ipten sepet yapimi

PENYE İPTEN SEPET YAPIMI

Penye İpten Sepet Nasıl Yapılır? Penye ipten sepet yapımı, boş zamanlarınızı değerlendirmek ve evinizde bulunan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.