Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BİLEKLİK YAPIMI

ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BİLEKLİK YAPIMI

Şiş örgüsü ile bileklik yapımı konusu ile sizlere çok hoş ve pratik bir bileklik yapımını anlatacağım. Şiş örgüsü bilen herkesin rahatlıkla yapacağı bu bileklik modeli, benim çok beğendiğim bir çalışma oldu. Sizin de çok hoşunuza gideceğini düşündüğüm bu çalışmanın detaylarını şimdi size aktaracağım.

Şiş örgüsü ile bileklik yapmak için normal düz örgü ve ilmek açmayı bilmek yeterli. Bu iki tekniği kullanarak siz de hem kendiniz hem sevdikleriniz için şık ve hoş bilekler hazırlayabilirsiniz. Benim çok hoşuma giden bu örgü bileklikten hem kendim hem de kızım için yapmayı planlıyorum. Sade hali ile de çok hoş olan bu örgü bileklikleri dilerseniz pul ya da boncuklar ile süsleyip daha farklı bir bileklik modeli hazırlayabilirsiniz.

Örgü bileklik yapımı için ilk olarak 10 adet ilmek atın. Bu 10 ilmeği düz şekilde örün. Örme sırasında her 10 sırada bir 2 sıra ilmek açın ve bu şekilde kolunuzun boyutuna göre devam edin. Aynı şekilde bir parça daha hazırlayın ve en son aşamada iki parçayı birbiri üzerinden geçirip bileğin modelini verebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile bileklik yapımı konusu ile ilgili şimdi sizlerle detaylı resimleri paylaşacağım. Siz de bu resimlere bakarak şiş örgüsü ile bileklik hazırlayıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

örgü-bileklik-yapımı

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ÖRGÜ HAROŞA BAYAN BOYUNLUK NASIL YAPILIR?

Her geçen gün değişen moda anlayışına bağlı olarak kadınlar da “Örgü haroşa bayan boyunluk nasıl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir