Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BEBEK ÖRGÜLERİ / ŞİŞLE EN KOLAY ÖRME BEBEK PATİĞİ ANLATIMLI
ŞİŞLE EN KOLAY ÖRME BEBEK PATİĞİ ANLATIMLI_0.jpg
Kolay iki şişle örgü patik yapılışı

ŞİŞLE EN KOLAY ÖRME BEBEK PATİĞİ ANLATIMLI

Şişle en kolay örme bebek patiği anlatımlı bir patik modeli arıyorsanız doğru adreste bulunuyorsunuz. Pratik olan modelimizde bebek patiğimize 44 ilmek örerek başlayın. Sonradan örgüye 10 sıra haroşa ile devam edin. Haroşa geliş ve gidişleri düz örünüz. 10 sıra haroşadan sonra patiği burnu için nasıl istiyorsak ona göre ilmek bırakın (Bizler 8 ilmek bıraktık).

Böylece toplam ilmek sayısı 44 ilmek oldu. Orta kısımdan 8 ilmek bırakın. Solunda ve sağında 18 tane ilmek kalacak şekilde. Sonrasında 17 ilği örün. 18 ile 19. İlmiği birlikte örünüz. 7 ilmek düz ördükten sonra 8 ve 9. İlmekleri beraber örünüz.

Sonrasında ise örgünüzü ters çevirerek devam edin. İlk ilmiği boşa bırakın ve 7 ilmek örüp 8 ve 9. İlmeği beraber örün. Sonrasında örgüyü yine ters çevirin ve yeterli derece bilek arası ve ayakucu yüksekliğine kadar örmeye devam edin. Örneğin, 13 sıra devam edebilirsiniz. Solunda ve sağında 10 tane ilmek kaldı.

Bebek Patiği Bağcık Kısmı Yapılışı

Şişle en kolay örme bebek patiği anlatımlı bir şekilde devam ediyoruz; Haroşa örerek devam edin. Örgünüze 6 sıra haroşa örün ve sonrasında bağcık delikleri yapın. İlk ilmeği boş şişe dolayın 2 ilmeği beraber 1 kere boş dolayın 2 ilmeği birden alın.

Bu sıranız bağcık oluşturduğu için sıranın en sonuna kadar bu şekilde devam edin. Bağcık kısmının ardından 2 sıra daha haroşa örün ve sonrasında lastik örgü tekniğine geçin.

 

 

EN GÜZEL ÖRGÜ İLE ÖRME BEBEK VE ÇOCUK BERE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: bebek patik leri

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir