SU ŞİŞESİNDEN OYUNCAK HELİKOPTER YAPMAK

Su şişesinden oyuncak helikopter yapmak çok hoş ve eğitici bir çalışma. Özellikle küçük çocuğu bulunan anneler için tavsiye edeceğim bu oyuncak yapımı çalışmasında, çocuğunuza da görevler vererek kendi oyuncağını kendisinin yapmasını sağlayabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan hemen eğitici helikopter yapımının aşamalarına geçiyorum.

Oyuncak helikopter yapmak için size gerekli olan malzemeler; bir adet kalın plastik su şişesi, bir adet pinpon topu, 3 adet pipet ve bir adet başlı toplu iğne… Bu malzemeleri temin ederken üzerlerinde renk varsa eğer, aynı tonlarda ya da birbiri ile uyumlu renkler olmasına dikkat edin. Tüm malzemeler elde edildikten sonra oyuncağın yapımına başlayabiliriz.

Oyuncak helikopter yapımı için ilk olarak şişe kapağına bir pipet geçecek kadar delik açın. Kapalı kısmı dikkatlice kesin. Kestiğiniz kısmın içine pinpon topunu yerleştirin. Pinpon topu bulunan kısım helikopterin ön kısmını oluşturuyor. Alt kısım için pet şişeden yarım ay şeklinde bir parça kesin ve alt kısma monte edin. Ayaklar için 2 adet pipeti yapıştırın. Helikopterin pervanesi içinde yine iki adet pipeti çapraz şekilde toplu iğne ile helikopterin tepesine yerleştirin. Ve yeni oyuncağınız kullanıma hazır.

Su şişesinden oyuncak yapımı çalışmasını çocuğunuz ile birlikte eğlenerek yaparak onun da eğlenmesi ve kendini geliştirmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıda bu yaratıcı çalışmanın detaylarını resimler ile bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

su-şişesinden-oyuncak-helikopter-yapmak

İlginizi Çekebilir

kurdele-nakisi-süsleme-nasıl-yapilir

KURDELE SÜSLEME TEKNİKLERİ

Son zamanların en çok kullanılan süsleme teknikleri arasında yer alan kurdeleleri sizler için tekrardan ele …

Leave a Reply

Your email address will not be published.