T-SHİRTTEN ÖRME GERDANLIK YAPMAK

T-shirtten örme gerdanlık yapmak başlıklı bu konumda çok basit ve eğlenceli bir geri dönüşüm projesinden bahsedeceğim. Benim çok hoşuma giden eski giyim ürünlerinin değerlendirilmesi çalışmalarından olan bu geri dönüşüm projesini eminim sizde en kısa zamanda denemek isteyeceksiniz.

Eski t-shirtten örme gerdanlık yapmak için ilk olarak kullanmadığınız bir bluz ya da t-shirtü kalın ip haline getirin. Bunun için ilk olarak bluzun kol ve boyun kısmını kesin, dikdörtgen ya da kare şekline gelen parçaları istediğiniz kalınlıkta şerit olarak son kısımlarını koparmadan kesin. Hazırladığınız kumaş ipleri her yerde kullanabilirsiniz.

Eski bluzdan örme gerdanlık yapmak için ilk olarak yuvarlak yapıp ipin uçlarını üst üste koyun. Sonrasında ipleri birbirinin altından, üzerinden geçirerek örme işlemini gerçekleştirin. Bu örme işlemi için aşağıda verdiğim resimleri inceleyip daha fazla detayını görebilirsiniz. İstediğiniz boyutta gerdanlık ördükten sonra iki ucuna aparat takın. Aynı şekilde daha ince olarak kolunuza bileklik yapıp tam bir takım hazırlayabilirsiniz.

Eski t-shirtten gerdanlık nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de kendi örme gerdanlığınızı hazırlayabilirsiniz.

source

t-shirtten-örme-gerdanlık-yapmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir