TAHTA VE ODUN PARÇALARINDAN TAKI ASKILIĞI YAPMAK

Tahta ve odun parçalarından takı askılığı yapmak için çok kısa bir zaman ve az malzemeler harcayarak odanızda daha düzenli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Özellikle makyaj masalarımız ve takılarımız, her zaman dağınık bir görünüme neden olmaktadır. Her ne kadar düzenli olarak yerleştirsek bile kullanacağımız zaman aralarından seçim yapmakta zorlanır ve yeniden dağıtmış oluruz. Kolye, bileklik gibi takılarınızın daha düzenli görünmesi için harika bir fikrimiz var.

Doğanın bize sunduğu avantajlardan faydalanarak evimiz için çok şık dekoratif eşyalar yaratabiliriz. Bunlar arasında oldukça hoş bir görünüme sahip takı askılığı yapımını sizler için paylaşmak istedik. Çok az bir malzeme ile kısa sürede hazırlayacağınız takı askılığı, hem çok şık bir dekorasyon ürünü olacak hem de takılarınızın dağılıp kaybolmasını engelleyecek.

Takı askılığı için malzemeler;

  • Tahta parçası
  • Odun parçaları
  • Çivi
  • Tutkal
  • Delik açmak için matkap
  • Asmak için çivi ve ip

Takı Askılığı Yapılışı

Bulduğunuz tahta parçası üzerine ince uçlu matkap ile delikler açın. Odun parçalarını renkli kullanmak istiyorsanız öncelikle istediğiniz renkte boyayın. Ardından tahta üzerinde açtığınız deliklerin içine tutkal sürün ve odun parçalarını bu deliklere yerleştirin. Küçük çivi ve iple tahta üzerine askı yapıp istediğiniz bir duvarda kullanın.

Source

tahta-ve-odun-parcalarindan-taki-askiligi-yapimi


AHŞAP ESKİ SANDALYE YENİLEME başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir