TAHTADAN BAHARATLIK RAFI YAPMAK

Tahtalardan baharatlık rafı yapımı için ihtiyacınız olan tüm bilgileri makalemizde bulabilirsiniz. Baharatlar, mutfaklarımızın olmazsa olmazıdır. Bir çok baharat şişesi mutfak dolapları içinde dağınık halde yer alır. Bu baharatları daha düzenli kullanabilmek için gerekli olan baharatlık rafını kendi ellerinizde hazırlayabilirsiniz.

Tahta parçalarını resimde göründüğü gibi birleştirin. Birleştirmek için vida veya çivi kullanabilirsiniz. Bunların dışında yapıştırıcı da tercih edebilirsiniz ama sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Resimdeki tasarıma uygun olarak merdiven şeklinde raflarınızı hazırlayın. Eğer mutfak renklerinizle uyumlu bir şekilde kullanmak isterseniz, ahşap boyalarından istediğiniz bir renk tercih edebilir ve raflarınızı dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Baharat kavanozları ve şişelerinin daha düzenli bir şekilde depolanması için harika bir fikir olduğunu söyleyebilirim. Bu rafı hazırladığınızda ister tezgah üzerinde isterseniz de, askı aparatı yaparak duvarda kullanabilirsiniz. Hem çok şık bir görünüme sahip hem de oldukça kullanışlı olan bu baharat rafı ile mutfaklarınıza modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Baharat raflarını renkli olarak kullanırsanız daha dikkat çekici bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Source

tahtalardan-baharatlık-rafi-yapimi


TAHTALARDAN DEKORATİF TEPSİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir