Ana Sayfa / AHŞAP İŞLERİ / TAHTADAN BAHARATLIK RAFI YAPMAK

TAHTADAN BAHARATLIK RAFI YAPMAK

Tahtalardan baharatlık rafı yapımı için ihtiyacınız olan tüm bilgileri makalemizde bulabilirsiniz. Baharatlar, mutfaklarımızın olmazsa olmazıdır. Bir çok baharat şişesi mutfak dolapları içinde dağınık halde yer alır. Bu baharatları daha düzenli kullanabilmek için gerekli olan baharatlık rafını kendi ellerinizde hazırlayabilirsiniz.

Tahta parçalarını resimde göründüğü gibi birleştirin. Birleştirmek için vida veya çivi kullanabilirsiniz. Bunların dışında yapıştırıcı da tercih edebilirsiniz ama sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Resimdeki tasarıma uygun olarak merdiven şeklinde raflarınızı hazırlayın. Eğer mutfak renklerinizle uyumlu bir şekilde kullanmak isterseniz, ahşap boyalarından istediğiniz bir renk tercih edebilir ve raflarınızı dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Baharat kavanozları ve şişelerinin daha düzenli bir şekilde depolanması için harika bir fikir olduğunu söyleyebilirim. Bu rafı hazırladığınızda ister tezgah üzerinde isterseniz de, askı aparatı yaparak duvarda kullanabilirsiniz. Hem çok şık bir görünüme sahip hem de oldukça kullanışlı olan bu baharat rafı ile mutfaklarınıza modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Baharat raflarını renkli olarak kullanırsanız daha dikkat çekici bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Source

tahtalardan-baharatlık-rafi-yapimi

TAHTALARDAN DEKORATİF TEPSİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

AHŞAP DEKORATİF MASA SÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Ahşap dekoratif masa süsü yapmak resimli anlatım başlıklı bu yazımda sizlere yaratıcı bir çalışmanın detaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir