TAHTADAN BAHARATLIK RAFI YAPMAK

Tahtalardan baharatlık rafı yapımı için ihtiyacınız olan tüm bilgileri makalemizde bulabilirsiniz. Baharatlar, mutfaklarımızın olmazsa olmazıdır. Bir çok baharat şişesi mutfak dolapları içinde dağınık halde yer alır. Bu baharatları daha düzenli kullanabilmek için gerekli olan baharatlık rafını kendi ellerinizde hazırlayabilirsiniz.

Tahta parçalarını resimde göründüğü gibi birleştirin. Birleştirmek için vida veya çivi kullanabilirsiniz. Bunların dışında yapıştırıcı da tercih edebilirsiniz ama sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Resimdeki tasarıma uygun olarak merdiven şeklinde raflarınızı hazırlayın. Eğer mutfak renklerinizle uyumlu bir şekilde kullanmak isterseniz, ahşap boyalarından istediğiniz bir renk tercih edebilir ve raflarınızı dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Baharat kavanozları ve şişelerinin daha düzenli bir şekilde depolanması için harika bir fikir olduğunu söyleyebilirim. Bu rafı hazırladığınızda ister tezgah üzerinde isterseniz de, askı aparatı yaparak duvarda kullanabilirsiniz. Hem çok şık bir görünüme sahip hem de oldukça kullanışlı olan bu baharat rafı ile mutfaklarınıza modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Baharat raflarını renkli olarak kullanırsanız daha dikkat çekici bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Source

tahtalardan-baharatlık-rafi-yapimi

İlginizi Çekebilir

ESKİ KAHVALTILIK TEPSİSİNDEN TAKI ASKILIĞI YAPMAK

Eski kahvaltılık tepsisinden takı asacağı yapmak isteyenler olabilir. Bu güzel değerlendirme çalışmasını seveceğinizi düşünüyorum. Hem …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *